Доступність посилання

ТОП новини
08 травня 2021, Київ 00:49

Росія готує черговий «гуманітарний конвой» на Донбас


«Гуманітарний конвой», архівне фото

МНС Росії готує черговий «гуманітарний конвой» на Донбас, повідомив заступник начальника Національного центру управління у кризових ситуаціях МНС Сергій Воронцов.

Росія вже вісім разів вводила на підконтрольні проросійським сепаратистам території Донбасу автоколони з невідомим вантажем, які вона називає «гуманітарними конвоями», без дозволу української сторони, без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, порушуючи міжнародні норми.

В РНБО повідомляли, що у складі попереднього, восьмого «гуманітарного конвою» Росія ввела в Україну 30 листопада загалом 106 машин – 43 через російський пункт пропуску «Донецьк», де працюють спостерігачі ОБСЄ і присутні українські прикордонники й митники, і ще 63 через пункт пропуску «Матвеєв Курган», де немає міжнародних спостерігачів.

При цьому в російському «Донецьку», як повідомили в РНБО, «враховуючи, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не брали участі в організації переміщення вантажу, український зведений підрозділ прикордонників та митників здійснив лише візуальне спостереження за проходженням російського вантажу через державний кордон, без виконання покладених на нього контрольних функцій». «Вміст і призначення вантажу українській стороні невідомі», – наголосив речник РНБО Андрій Лисенко.

Спостерігачі місії ОБСЄ, зі свого боку, повідомили, що у складі складі тієї частини російського «гуманітарного конвою», яка прибула в Україну через пункт пропуску «Донецьк», були 43 машини: 21 вантажний автомобіль, 18 бензовозів і чотири автомобілі супроводу.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG