Доступність посилання

ТОП новини

Центральна влада не підтримує пропозиції прикарпатців – голова облради


Звернення Івано-Франківської обласної ради до прем’єр-міністра про створення на базі державного підприємства «Санаторій «Черче» лікувально-реабілітаційного центру для військовослужбовців з АТО «не знайшло доброго відгуку в керівників найвищого рангу». Про це заявив голова облради Василь Скрипничук.

«Перефутболили на Міністерство охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров’я дало відповідь, що це профспілка цими справами займається, що «Черче» – її власність, і вони нічого не можуть вдіяти з такою структурою», – сказав Скрипничук.

За його словами, місцева влада шукатиме можливість лікувати поранених в АТО прикарпатців у цьому санаторії «якимось іншим шляхом – поза профспілками і поза урядом».

Прикарпатські депутати пропонували дати дозвіл на будівництво лікувально-реабілітаційного центру на території села або виділити частину приміщень санаторію «Черче» чи частину місць для поранених. Кошти на їх лікування будуть закладені в обласному бюджеті на наступний рік.

Як повідомив Михайло Савлюк з обласного комітету допомоги учасникам АТО, які постраждали під час бойових дій, та їхнім сім’ям, під час бойових дій на сході України поранені понад 170 прикарпатців.

Голова обласної ради також повідомив, що без відповіді з Міністерства оборони залишається звернення про внесення родини загиблого майора Юрія Барана до переліку сімей, яким нададуть кошти на закупівлю житла, і пообіцяв, що це візьме на себе обласна влада.

А щодо звинувачень 5-го батальйону територіальної оборони «Прикарпаття» у подіях під Іловайськом, то, за словами Василя Скрипничука, після звернень прикарпатських депутатів «тиск на бійців, які там були і які вийшли звідти, дещо послабився».

Результат трьох звернень Івано-Франківської обласної ради стосовно «військових дій» Василь Скрипничук окреслив як «успіх нижче середнього».

Раніше головний військовий прокурор, заступник генерального прокурора Анатолій Матіос заявив, що однією з причин трагедії під Іловайськом стало те, що 5-й батальйон територіальної оборони «Прикарпаття» залишили місце несення служби, оголили фланг.

У результаті оточення в так званому «Іловайському котлі» сотень українських військових частину бійців АТО сепаратисти знищили, ще частину взяли в полон, доля багатьох досі не відома.

XS
SM
MD
LG