Доступність посилання

ТОП новини

Чи означають відставки підлеглих Суркова перемогу «яструбів» у Кремлі?


Москва, 28 серпня 2014 року
Москва, 28 серпня 2014 року

Москва – Кадрові зміни у підрозділі Кремля, який займається російською політикою щодо України, можуть свідчити про посилення «яструбів» в оточенні президента Путіна. Такими чином російські політологи коментують відставку за власним бажанням Бориса Рапопорта і Володимира Авдєєнка. Обидва чиновники працювали в управлінні адміністрації Володимира Путіна, за яке відповідає Владислав Сурков. Вони займалися взаємодією з так званими «ДНР» і «ЛНР» на Донбасі.

Борис Рапопорт займався у Кремлі політичною частиною роботи із угрупованнями «ДНР» і «ЛНР», а Володимир Авдєєнко – економічною складовою відносин із сепаратистами. Обидва чиновники працювали під керівництвом «сірого кардинала» Кремля, помічника президента Путіна, Владислава Суркова. На думку російських аналітиків, ці відставки – лише видима частина боротьби, яка відбувається всередині путінської адміністрації. Політолог Дмитро Орєшкін вважає, що кадрові рішення говорять про перехід в атаку проти Владислава Суркова «яструбів».

Півкуля мозку Путіна, яка відповідає за раціональні рішення, розуміє, що Росія вляпалася в погану історію
Дмитро Орєшкін

«Ці відставки треба поставити в контекст інших подій. Очевидно, йде боротьба проти Суркова, напевно, з боку силового блоку. Сурков – це фігура, яку Путін призначив для того, щоб більш чи менш раціонально «розрулити» конфлікт. Тому що півкуля мозку Володимира Володимировича Путіна, яка відповідає за раціональні рішення, розуміє, що Росія вляпалася в погану історію, з якої треба вибратися, бажано не втративши обличчя», – зауважує Дмитро Орєшкін.

«Жоден гетьман Хмельницький не зробив би того, що вдалося Путіну»

Політолог Валерій Хом'яков згоден із Дмитром Орєшкіним і вважає, що відставки чиновників, відповідальних у кремлівській адміністрації за схід України, цілком логічні, оскільки політика в так званих народних республік провалилася.

Путін, за це йому треба окреме спасибі сказати, – консолідував так українську націю, що жоден би гетьман Хмельницький або навіть президент України цього не змогли б зробити
Валерій Хом'яков

«Володимир Володимирович Путін, за це йому треба окреме спасибі сказати, – консолідував так українську націю, що жоден би гетьман Хмельницький або навіть президент України цього не змогли б зробити. Тепер вона консолідована і вибір її очевидний. І дуже б хотілося, щоб у людей, які дійсно ухвалюють рішення про те, що робити на сході України, щоб до них дійшло усвідомлення, що вони наробили величезну кількість стратегічних помилок, які нам уже «аукаються», а це тільки початок», – констатує Валерій Хом’яков.

Експерти поки не беруться прогнозувати, як для Суркова обернеться нинішня ситуація. Однак, за словами Дмитра Орєшкіна, висновки про переможених і переможців можна буде зробити в найближчому майбутньому.

«Якщо Сурков призначить інших людей на місце звільнених, то ми можемо сказати, що наїзд закінчився нічим. Якщо в результаті всіх цих дій буде зведений до нікчемності сам Сурков, то це означає, що в Кремлі бере гору протилежна лінія силового продовження конфлікту і тоді є сенс очікувати подальшого нагнітання ситуації», – припускає Дмитро Орєшкін.

Чи зміниться щось у російській політиці, якщо слідом за своїми підлеглими у відставку піде сам Владислав Сурков? На думку політолога Валерія Хом'якова, вся російська політика сконцентрована в голові однієї людини.

«Проблема не на Старій площі. Проблема в голові у однієї людини. Звуть його Володимир Володимирович, прізвище Путін. Ось ця проблема, якщо він її усвідомлює, що він помилився, тоді її треба виправляти не за допомогою відставки Суркова, а за допомогою власного усвідомлення – щось я не те, хлопці, зробив з цією сусідньою державою», – зазначив фахівець.

Події останніх днів і заяви сепаратистів на сході України про нібито припинення бойових дій свідчать, що обстановка змінилася. Питання лише в тому, чи готове російське керівництво відіграти назад і відмовитися від підтримки угруповань «ДНР» і «ЛНР» на Донбасі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG