Доступність посилання

ТОП новини

США про візит делегації Росії до Індії: ми закликаємо не вести справи з Росією, як раніше


Джен Сакі, речниця Державного департаменту США
Джен Сакі, речниця Державного департаменту США

США закликають всі країни світу не продовжувати вести справи з Росією так, як раніше, ніби нічого не сталося в Україні. Про це заявила речниця Державного департаменту Джен Сакі на прес-брифінгу у Вашингтоні у п’ятницю, 12 грудня.

«Ми далі стежимо за цим питанням», – наголосила вона.

Приводом для такої заяви став факт візиту офіційної російської делегації на чолі з президентом Володимиром Путіним до Індії. До складу делегації входив незаконний «голова» окупованого Криму Сергій Аксьонов.

При цьому Джен Сакі відзначила, що візит президента США Барака Обами до Індії відбудеться, як і був запланований, оскільки «економічні відносини з цією країною є великою справо, над якою ми хотіли б далі працювати». Вона також звернула увагу, що ця її заява не означає заклику до запровадження нових санкцій, оскільки вони вже ухвалені й діють.

Речниця Державного департаменту зауважила, що Індія все ж таки не підтримала дії Росії щодо України, її інтервенцію.

Президент Петро Порошенко раніше розкритикував Індію і сказав, що це «не допомагає» Аксьонову і «не захищає» його, він «мав кримінальне минуле й матиме кримінальне майбутнє».

Індія не приєдналася до санкцій Заходу проти Росії. Навесні під час голосування на Генеральній асамблеї ООН щодо резолюції із засудженням російської анексії Криму Індія утрималася.

XS
SM
MD
LG