Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: звіт ООН про права людини в Україні досить об’єктивний, та має недоліки


Восьма доповідь Управління верховного комісара ООН із прав людини стосовно ситуації в галузі прав людини в Україні доcить об’єктивно оцінює ситуацію, але має окремі недоліки, заявили сьогодні в Міністерстві закордонних справ.

Як і попереднім, цій доповіді бракує наголосу на головних причинах погіршення стану захисту прав людини в Україні – окупації та анексії Криму Росією та підривній діяльності цієї країни, спрямованій на дестабілізацію ситуації в південно-східних регіонах України, мовиться в коментарі МЗС.

Також у міністерстві відзначили «публікування неперевірених даних з «деяких» джерел про буцімто непоодинокі порушення українськими військовими прав людини та гуманітарного права». «При цьому часто не береться до уваги легітимне право України на захист своєї незалежності, суверенітету та територіальної цілісності», – наголошують в МЗС.

Крім того, звертають увагу в міністерстві, в новому звіті «нову відсутня інформація про направлення вкотре за останній час Росією на тимчасово підконтрольні бойовикам території України так званих «гуманітарних конвоїв», після яких, за словами МЗС, помітно активізується діяльність незаконних збройних формувань. Не говориться й про те, що цей процес відбувається в непрозорій формі на порушення міжнародних норм та українського законодавства, наголошено в коментарі.

Недостатньо уваги приділяється долі українців, викрадених і таємно вивезених російськими спецслужбами з України та утримуваних у Росії під незаконним арештом – Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших. Той факт, що доповідь присвячена дотриманню прав людини в Україні, не може бути виправданням замовчування правозахисними органами ООН знущань над українськими громадянами з боку Росії та грубих порушень їхніх прав, заявили в МЗС.

У міністерстві також висловили сподівання на значно повніше висвітлення не лише внутрішніх, а й зовнішніх чинників, які впливають на розвиток ситуації на сході України та в Автономній Республіці Крим, у наступних доповідях ООН.

Раніше сьогодні згадану доповідь представив у Києві помічник генерального секретаря ООН із прав людини Іван Шимонович.

У документі, зокрема, мовиться, що від середини квітня до 12 грудня на сході України загинули щонайменше 4 тисячі 707 людей, 10 тисяч 322 людини були поранені, і через бойові дії Донбас залишили понад 1 мільйон 100 тисяч людей – понад 542 тисячі стали внутрішніми вимушеними переселенцями, ще майже 568 тисяч перебралися до інших країн, у першу чергу до Росії.

Крім того, за даними звіту, з початку конфлікту на сході України зафіксували 300 випадків обстрілів житлових кварталів, але поки що ніякого прогресу в розслідуванні цих випадків немає. «Ані представники незаконних збройних формувань, ані уряд не беруть на себе відповідальність за ці обстріли», – сказав Шимонович, визнавши при цьому, що більшість порушень міжнародного, гуманітарного права і прав людини була вчинена представниками незаконних збройних формувань.

XS
SM
MD
LG