Доступність посилання

ТОП новини

«Акт на підтримку свободи України» підриває відносини Росії і США – Лавров


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Підписаний президентом США Бараком Обамою «Акт на підтримку свободи України» загрожує відносинам Сполучених Штатів і Росії.

Про це міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав держсекретарю США Джону Керрі в розмові, яка відбулася «з американської ініціативи», вказує офіційний сайт МЗС Росії.

«Лавров указав на те, що закон, який погрожує новими санкціями проти Росії, здатний надовго підірвати можливості нормальної взаємодії між нашими країнами», – ідеться в повідомленні.

Президент США Барак Обама 18 грудня підписав закон, відомий як «Акт на підтримку свободи України». Того ж дня в Білому домі заявили, що президент наразі не розглядає нових санкцій проти Росії, хоча закон надає таке право.

Ухвалений Конгресом закон передбачає, що президент США має право (але не зобов’язаний) надавати допомогу Україні оборонними озброєннями. Також ідеться про розширення невійськової допомогт Україні.

Із іншого боку, документ вимагає від президента накласти санкції проти головного російського експортера військових товарів, компанії «Рособоронекспорт». Цей документ також надає право запроваджувати санкції проти російського енергосектору, зокрема, проти «Газпрому», якщо ця компанія перекриє газ країнам НАТО, Україні, Грузії чи Молдові.

Передбачене і право президента накладати санкції проти іноземних фінансових інституцій, які фінансуватимуть ті російські компанії й сектори економіки, щодо яких США накладуть свої санкції.

Захід запровадив низку санкцій проти Росії через анексію Криму та її роль у дестабілізації ситуації на континентальній частині України.

XS
SM
MD
LG