Доступність посилання

ТОП новини

США занепокоєні становищем із правами людини в Азербайджані після наступу на Радіо Свобода


Працівників Радіо Свобода в Баку змушують залишити бюро, 26 грудня 2014 року

Сполучені Штати Америки заявили сьогодні, що їхнє занепокоєння через становище з правами людини в Азербайджані поглиблюється після обшуків і закриття владою країни бюро Радіо Свобода і допитів його працівників без присутності адвокатів.

Як заявив речник Державного департаменту Джефф Ратке, Вашингтон закликає Баку виконувати міжнародні зобов’язання дотримуватися прав і основних свобод людини, зокрема, взяті в Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Він звернув увагу, що обшук і закриття бюро Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода, організації, фінансованої урядом США, в Баку сталися через п’ять днів по тому, як у Вашингтоні державний секретар Джон Керрі заявив про занепокоєння США становищем із правами людини в Азербайджані в телефонній розмові з президентом цієї країни Ільгамом Алієвим.

Водночас речник назвав «кроком у правильному напрямку» те, що в Азербайджані, за повідомленнями, президент помилував сьогодні 87 засуджених, серед яких є й кілька тих, кого вважають політичними в’язнями.

Раніше сьогодні в Організації з безпеки і співпраці в Європі теж засудили обшуки у бюро Радіо Свобода в Азербайджані та в його працівників і закриття бюро. Як заявила представник ОБСЄ у справах свободи засобів інформації Дуня Міятович, це «ще один важкий удар по вільних ЗМІ і свободі висловлювання в Азербайджані». За її словами, влада в Баку повинна дозволити відновити роботу бюро і гарантувати право на існування критичних голосів у цій країні.

В Азербайджані сьогодні ж викликали на допити чергову частину працівників бюро Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода і його азербайджанської служби, Радіо Азадлиґ.

Перед цим учора й позавчора затримували й допитували 12 інших працівників бюро. Їх відпустили тільки після того, як вони підписали зобов’язання не розголошувати подробиць розслідування.

Обшук у бюро, який завершився опечатуванням його приміщення, почався ще 26 грудня. В його перебігу слідчі прокуратури вилучили документи, носії інформації й обладнання.

XS
SM
MD
LG