Доступність посилання

ТОП новини

Гуманітарна допомога з Канади дійде за призначенням – волонтери


Посол Канади в Україні Роман Ващук та міністр оборони Степан Полторак оглядають одяг і взуття для бійців, військова частина на Одещині, 2 лютого 2015 року (фото з офіційного сайту Міністерства оборони)

Основна частина гуманітарної допомоги від Канади призначена для мобілізованих нової хвилі

Одеса – Зимові однострої та якісне утеплене взуття від Канади отримають українські бійці АТО вже найближчим часом, обіцяє міністр оборони Степан Полторак. Обмундирування вже доправили до складу однієї з військових частин Одеської області. Процес отримання передачі канадської допомоги представникам Міністерства оборони контролювали місцеві волонтери.

Одеський порт прийняв кораблі з одностроями для українських військових. Близько 30 тисяч комплектів зимової уніформи та 70 тисяч пар утепленого взуття є допомогою канадського уряду. Процес отримання одностроїв контролювали волонтери, розповів Радіо Свобода один з них, Ігор Мельник.

«Більш ніж 300 волонтерів майже 24 дні безперервно на складах займалися прийомом, сортуванням і відправкою форми за призначенням. Завдяки тому, що процес отримання канадської форми був прозорим, це стало каталізатором того, що з нами почали спілкуватися і інші донорські організації та представники міністерств оборони різних країн», – впевнений волонтер.

Нова форма співпраці Міноборони і волонтерів

Нині отримане від Канади обмундирування зберігають у військовій частині в селищі Усатово Одеської області. Там і зустрілися посол Канади в Україні Роман Ващук, міністр оборони Степан Полторак та волонтери. Найближчим часом однострої будуть вже на бійцях, запевнив Полторак.

Частина отриманої форми піде на забезпечення військових чергової хвилі мобілізації
Степан Полторак

«Частина отриманої форми піде на забезпечення військових чергової хвилі мобілізації. Частина вже знаходиться в зоні АТО», – пояснив міністр оборони Степан Полторак.

За словами волонтерів, до отримання допомоги з Канади, Міністерство оборони мало проблему із забезпеченням обмундируванням бійців з останньої хвилі мобілізації. Військові ж зауважують високу якість отриманих одностроїв та взуття. Серед них і начальник складу військової частини в Усатово Кирило Андріїв, де наразі зберігається нове обмундирування.

Якість звичайно краща. У вітчизняних виробників, наприклад, немає утеплених черевиків. В нас черевики одні на всі сезони
Кирило Андріїв

«Якість звичайно краща. У вітчизняних виробників, наприклад, немає утеплених черевиків. В нас черевики одні на всі сезони, лише змінюється носок – шерстяний чи бавовняний», – говорить Кирило Андріїв.

Канада пропонує Україні і іншу допомогу

На цьому Канада не планує обмежувати свою співпрацю з українською стороною, обіцяє Роман Ващук.

На цьому не зупиняємося і на далі будемо працювати в цьому напрямку зі збройними силами України та з іншими силовими структурами і щодо питань кібербезпеки
Роман Ващук

«Ще маємо низку проектів в медичній галузі. Минулого тижня нами профінансовані були індивідуальні аптечки. Їх буде ще більше. Ще працюємо по лінії створення військового мобільного госпіталю. Цей проект розробляється також. І ми на цьому не зупиняємося і на далі будемо працювати в цьому напрямку зі збройними силами України та з іншими силовими структурами і щодо питань кібербезпеки», – посол Канади в Україні Роман Ващук.

Допомога українським військовим від Канади почала надходити ще влітку. Волонтерів до контролю за її розподілом залучили пізніше, лише восени минулого року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG