Доступність посилання

ТОП новини

Родичі солдатів батальйону «Кривбас» закликають урятувати бійців із «міні-котлів»


Біля Дебальцева, 17 лютого 2015 року

Родичі військовослужбовців 40-го окремого батальйону «Кривбас» створили сьогодні ініціативну групу для поїздки до Києва, до штабу керівництва АТО, де хочуть вимагати відреагувати на ситуацію з «міні-котлами», в яких, за їхніми словами, опинились бійці батальйону під Дебальцевом. Їхня зустріч відбулася біля пам’ятника Козакові Рогу у Кривому Розі.

За словами дружин військовослужбовців та волонтерів батальйону, оголошене 15 лютого перемир’я в місцях, де перебувають кривбасівці, не діє. Як стверджують жінки, які тримають зв’язок із військовослужбовцями, окремі опорні пункти батальйону наразі перебувають у повному оточенні, у вояків вичерпалась провізія і набої.

За словами родичів військовиків, серед бійців «Кривбасу» у так званих «міні-котлах» під Дебальцевим є поранені й убиті, точної кількості вони не називають.

Водночас куратор батальйону «Кривбас» Микола Колесник своїй сторінці у Facebook повідомив, що батальйон не відійде зі своїх позицій.

«Командир опорного пункту «Бджола», позивний «Кремінь»: «Наш опорник буде битися до останнього, до останнього патрона, до останньої гранати. Ми ухвалили рішення стояти до кінця. Боєкомплект іще є, позиція хороша. Будемо триматися, скільки зможемо. Відходити нікуди. Є поранені, але зі зброєю в руках. Не дочекалися ми допомоги, самі собі допоможемо», – пише Микола Колесник.

Прес-центр антитерористичної операції повідомив сьогодні під вечір, що «ситуація в районі Дебальцева є надзвичайно складною і змінюється практично щогодини», але не уточнив, у який бік вона змінюється.

Прес-центр також підтвердив попередні повідомлення Генерального штабу, що, незважаючи на оголошене припинення вогню, частина міста вже захоплена незаконними збройними формуваннями і що в полон до сепаратистів потрапила група українських військовців, які супроводжували вантаж для оборонців міста.

«Підрозділи сил АТО після маневрування вогнем стримують противника. На цю годину точаться запеклі бої», – стверджують у прес-центрі антитерористичної операції.

Учора у Дніпропетровську заступник командира батальйону «Кривбас» Юрій Синьковський заявляв, що ситуація, в якій перебувають бійці батальйону, «сумна»: деякі опорні пункти, сказав він, перебувають у повному оточенні, через артобстріли противника немає можливості доправити їм продовольство, вивезти поранених та вбитих. Він зазначив, що бійці батальйону чекають на спостерігачів моніторингової місії ОБСЄ, які мають зафіксувати, «яке саме там «перемир’я».

За умовами домовленостей, досягнених минулого тижня в Мінську, з півночі на неділю мав настати режим припинення вогню. Та порушення цього режиму відбуваються постійно, сторони звинувачують у цьому одна одну й заперечують свою вину. Зокрема, найзапекліші бої тривають біля Дебальцева. Українські силовики заявляють, що, за наявною інформацією, підтримувані Росією сепаратисти отримали з Росії завдання захопити Дебальцеве, важливий залізничний вузол, який контролюють українські війська, за будь-яку ціну, незважаючи на оголошений режим припинення вогню, тому становище там постійно напружене. За останніми повідомленнями, частину міста нападники вже захопили. Тим часом підтримувані Росією сепаратисти заявляють, що й далі продовжать обстріли частини підконтрольної владі України території біля міста Дебальцева, бо вважають її «своєю».

XS
SM
MD
LG