Доступність посилання

ТОП новини

Зараз створюються всі умови для відведення важкого озброєння в зоні АТО – Лисенко


Військова техніка українських військових в зоні АТО, ілюстраційне фото

Вже другу добу поспіль спостерігається зменшення кількості та інтенсивності обстрілів в зоні АТО, повідомив речник АТО Андрій Лисенко.

«Ми приходимо до виконання першого пункту мінських домовленостей про припинення вогню. Зараз створюються всі умови для виконання другого пункту – відводу важкого озброєння», – заявив він.

За словами речника АТО, маршрути і місця для відведення важкого озброєння вже готові, залишається отримати відповідний наказ, але його поки що не було.

«Обстріли обстріли поки що є. Але створюються всі умов, щоб ми могли розпочати ці дії (відведення важкого озброєння. – ред.). Ми наближаємося до цього», – додав він.

Раніше іноземні агентства з посиланням на свої джерела повідомляли, що сьогодні президент України Петро Порошенко може віддати силам АТО наказ про відведення важкого озброєння на Донбасі.

24 лютого в угрупованні «ДНР» заявили, що з 09:00 вівторка почали відведення важкого озброєння згідно з мінськими домовленостями. Натомість речник АТО Андрій Лисенко повідомив, що бойовики здійснюють передислокацію та перегрупування своїх сил на інших напрямках, заявляючи про начебто відвід важкого озброєння. За словами Лисенка, головною і єдиною умовою для початку відведення важкого озброєння є припинення вогню, чого наразі не спостерігається.

В ОБСЄ заявили, що сторони конфлікту на Донбасі досі не надали інформації про їхнє важке озброєння та плани його відведення.

Відведення важкого озброєння від лінії зіткнення на Донбасі передбачено мінськими домовленостями.

XS
SM
MD
LG