Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2018, Київ 12:30

В Україні оголошена жалоба за загиблими на шахті імені Засядька


Шахта імені Засядька, фото 4 березня 2015 року

Президент Петро Порошенко оголосив четвер, 5 березня, днем жалоби в Україні у зв’язку з трагічною загибеллю шахтарів унаслідок аварії, що сталася 4 березня на шахті імені Засядька в Донецьку, на території, окупованій наразі сепаратистами й російськими військами.

Згідно з указом президента, в день жалоби на всій території України о 12-й годині пам’ять загиблих буде вшановано хвилиною мовчання. По всій країні Державний прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій буде вивішений на півщогли. Цього дня скасовуються розважально-концертні заходи, спортивні змагання, мають бути внесені відповідні зміни до програм теле- та радіопередач.

За даними на вечір середи, 4 березня, було виявлено вже 24 тіла загиблих шахтарів. Далі не відома доля ще 9 гірників, заявили сепаратисти з угруповання «ДНР». Іще 16 шахтарів були шпиталізовані після вибуху газово-метанової суміші в шахті.

Шахта імені Засядька, одна з найбільших в Україні, відома високими концентраціями метану, через що на ній уже кілька разів ставалися вибухи з трагічними наслідками. Найгірший із них, 2007 року, призвів до загибелі 101 гірника.

На цю ж тему:

04.03.2015
«Температура впала, і ми поповзли» – шахтар, який урятувався після вибуху

Ризики смертності на окупованих шахтах зростають, бо бракує профільних рятувальників і контролю за правилами безпеки далі
XS
SM
MD
LG