Доступність посилання

ТОП новини

Чехія вимагає негайно звільнити Савченко, а також Сенцова й інших ув’язнених українців


Надія Савченко на суді в Москві 4 березня 2015 року

Міністерство закордонних справ Чехії закликає Росію негайно звільнити Надію Савченко, а також Олега Сенцова й інших затриманих у Росії українських громадян.

Чехія вважає затримання Савченко протиправним, мовиться в заяві МЗС. «Учорашнє рішення московського суду, яке відібрало в Надії Савченко можливість узяти участь у засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи, є жалюгідним і суперечить обов’язкам Російської Федерації як члена Ради Європи», – наголошують у Празі.

Чехія нагадує, що Надія Савченко є членом Парламентської асамблеї Ради Європи, а також звертається до мотиву гуманітарних міркувань, закликаючи звільнити українку.

У заяві також наголошено, що звільнення Надії Савченко та інших полонених відповідає зобов’язанням, які взяла на себе Росія як країна, що поставила свій підпис під Мінською угодою від 12 лютого 2015 року.

Цього дня, 5 березня, минає вже 83-й день голодування Надії Савченко на знак протесту проти її утримання в Росії під вартою. Як стало відомо, Савченко, щоб не померти, погодилася вживати курячий бульйон.

У вівторок, 4 березня, Басманний суд у столиці Росії Москві відмовив у задоволенні скарги захисту Надії Савченко на відмову слідчого відпустити її на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, членом якої вона є й відтак має міжнародний імунітет.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів, які нелегально перебували на Донбасі в лавах сепаратистів, а наприкінці січня їй додали ще й звинувачення в незаконному перетині російського кордону. Наприкінці червня минулого року сепаратисти захопили її в полон, насильно перевезли через кордон і передали російським силовикам. За доказами, які надав захист, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, бо потрапила в полон іще до їхньої смерті. Савченко всі звинувачення відкидає.

Крім неї, в ув’язненні в Росії, законність якого відкидають юристи і правозахисники, перебуває ще кілька громадян України, серед них кримський кінорежисер Олег Сенцов, якого звинувачують у «тероризмі».

Усі пакети мінських домовленостей, включно з останнім наразі від 12 лютого, передбачають якнайшвидше звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб.

XS
SM
MD
LG