Доступність посилання

ТОП новини

Становище зі свободою засобів інформації у Криму дедалі погіршується – ОБСЄ


©Shutterstock

Становище зі свободою засобів інформації у Криму дедалі погіршується, заявляє представник зі свободи ЗМІ Організації з безпеки і співпраці в Європі Дуня Міятович.

На окупованому Росією півострові, за її словами, триває демонтаж свободи засобів інформації і придушення незалежних критичних голосів, і це викликає глибоке занепокоєння.

У часи кризи першою жертвою стає правда, і це цілком стосується Криму, додала Міятович і закликала припинити цензуру у Криму й гарантувати безпеку журналістів на півострові.

В ОБСЄ нагадали, що за останній рік із часу російської окупації українського Криму вже багато разів звертали увагу на такі порушення, як відімкнення всіх українських телеканалів і заміну їх на російські, залякування журналістів незалежних ЗМІ, напади на них, заборони на в’їзд, допити чи викрадення й конфіскації чи виведення з ладу їхнього обладнання. Також у Криму обшуковували редакції засобів інформації й офіси неурядових організацій на захист свободи преси, в деяких випадках теж із вилученням обладнання. Особливо інтенсивної цензури, а також обшуків і затримань працівників зазнають кримськотатарські засоби інформації.

Росія після окупації Криму й заяви про його анексію за оголошеними результатами не визнаного Генеральною асамблеєю ООН псевдореферендуму запроваджує в цьому регіоні російське законодавство, а також прийняті в Росії практики придушення незалежних ЗМІ.

XS
SM
MD
LG