Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура розслідує 50 кримінальних справ щодо правопорушень в окупованому Криму


(©Shutterstock)

Від часу передислокації на материкову частину України прокуратура Криму порушила 50 кримінальних правопорушень, скоєних на тимчасово окупованій території півострова, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Передусім, це кримінальні провадження, які розпочаті за фактами зникнення на тимчасово окупованій території Криму кримських татар, незаконного проведення обшуку житла, перевищення службових повноважень співробітниками прикордонної служби Росії, замаху на незаконне заволодіння коштами, власником яких є Україна, зазначають у Генпрокуратурі.

Кримські татари та правозахисники заявляють про збільшення випадків порушень прав людини на території Кримського півострова. Зокрема, нещодавно правозахисна організація Freedom House оприлюднила новий звіт про порушення прав людини в Криму. Правозахисники констатують, що мешканці Криму після окупації українського півострова зазнають дедалі більших і важчих порушень їхніх прав – громадянських, політичних і прав людини.

Напередодні у МЗС заявили, що Росія здійснює цілеспрямоване пограбування України, зокрема, понад 400 українських підприємств незаконно націоналізовано, незаконно використовуються надра України, захоплено 18 газових родовищ.

Крім того, за даними дипломатичного відомства, за час окупації понад 20 тисяч громадян України змушені були залишити Крим.

16 березня 2014 у Криму відбувся так званий «референдум», який став підставою для приєднання півострова до Російської Федерації. Ні Україна, ні міжнародна спільнота цей «референдум» не визнали легітимним. Для Москви ж він став підставою для анексії Криму.

Після цього у червні минулого року апарат прокуратури автономної республіки Крим передислоковано та розміщено в будівлі Генеральної прокуратури України.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG