Доступність посилання

ТОП новини

ЄС усе ж може продовжити санкції проти Росії – дипломати


(©Shutterstock)

Лідери Європейського союзу розглядають можливість продовжити економічні санкції проти Росії вже на нинішньому саміті в четвер, 19 березня, повідомив Радіо Свобода один із європейських дипломатів у Брюсселі.

Як сказав він на умовах анонімності, президент Європейської ради Дональд Туск працює з Німеччиною і Францією над пропозицією про те, щоб рішення продовжити санкції проти банківського і нафтового секторів Росії до грудня ухвалили вже цього місяця.

Але у проекті висновків дводенного саміту, з яким ознайомився кореспондент Радіо Свобода, на місці рішення щодо санкцій наразі залишене порожнє місце. Як кажуть дипломати, деякі країни ЄС, серед яких Греція, Австрія чи Словаччина, хочуть зачекати і відкласти рішення до наступного саміту в червні, коли нині чинний термін частини санкцій уже збігатиме.

Крім того, у проекті висновків міститься заклик зміцнити відносини з шістьма країнами-членами програми ЄС «Східне сусідство» – Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Молдовою і Україною – і підтримати ратифікацію угод про асоціацію з Грузією, Молдовою і Україною.

Проект також передбачає необхідність протистояти «невпинним російським кампаніям дезінформації» і закликати верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріку Моґеріні підготувати до червня план стратегії на підтримку свободи засобів інформації і цінностей Євросоюзу.

Засідання Європейської ради (саміт ЄС) має відбутися у Брюсселі в четвер і п’ятницю, 19 і 20 березня. Наступний саміт запланований на червень.

Європейський союз у координації зі США й низкою інших держав наклав низку санкцій проти Росії і підтримуваних нею сепаратистів в Україні, спершу через окупацію Москвою українського Криму, потім через її агресію на сході України. Частину цих санкцій, термін яких збігав, уже продовжили. Ще для деяких санкцій, зокрема, проти цілих секторів російської економіки, термін продовження збігатиме влітку.

XS
SM
MD
LG