Доступність посилання

ТОП новини

Росія не знайшла в Криму «Кадирова» і розпочала репресії – Джемілєв в ООН


Національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв

Росія не змогла знайти в Криму свого «Рамзана Кадирова», як це сталося в Чечні, заявив на засіданні Ради безпеки ООН в Нью-Йорку 19 березня національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

«Росіяни не знайшли «Кадирова» серед татар і обрали репресії», – процитувало Джемілєва в твіттері постійне представництво Литви при ООН.

19 березня лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на засіданні Ради безпеки ООН повідомив, що «в «російському» Криму тепер править страх». Він додав, що після анексії Криму жителі півострова наразилися на серйозні порушення політичних, соціальних, економічних прав та прав людини.

Засідання Ради безпеки відбулося в ООН за так званою «формулою Аррії», що передбачає участь не тільки дипломатів, але і запрошення представників інших відомств і організацій. Російське представництво в ООН ще до початку зустрічі оголосило про те, що не братиме участі в такому засіданні, назвало ці збори «контрпродуктивними і провокаційними», а питання для обговорення – такими, що «не входять у сферу компетенції Ради безпеки».

Рамзан Кадиров – лояльний до президента Путіна лідер Чечні, яка отримує значні ресурси для свого існування з російського бюджету. Рамзан Кадиров воював проти Москви у складі «незаконних збройних формувань» у Першу чеченську війну (1994 – 1996 роки), а під час Другої чеченської війни (1999 – 2009 роки) перейшов на бік уряду Росії.

XS
SM
MD
LG