Доступність посилання

ТОП новини

На Яворівському полігоні нацгвардійців навчатимуть американські десантники


Українські військові на Яворівському полігоні

20 квітня на Львівщині розпочнуть спільні військові навчання

20 квітня на Яворівському полігоні на Львівщині розпочнуться спільні навчання за участю 1800 військовослужбовців із 16 країн світу. Вони триватимуть до листопада і відбуватимуться за стандартами НАТО. Хоча міжнародні навчання на полігоні проводяться з 1996 року, але цього розу вони особливі.

ЗАВАНТАЖИТИ

Особливість навчань у тому, що у них вперше беруть участь бійці Нацгвардії. Їх тренуватимуть близько 300 американських десантників-інструкторів. Вишкіл проходитиме у три етапи по вісім тижнів, у кожному братиме участь по 300 українських бійців батальйонів «Азов», імені Кульчицького, «Ягуар», «Омега», інших частин з Києва, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Львова, Івано-Франківська та Вінниці. Усі вони брали участь у бойових діях на Донбасі.

Бійці Нацгвардії сьогодні виконують бойові завдання на Сході України, а раніше внутрішні війська охороняли громадський порядок. Нині важлива взаємодія між Збройними силами і Нацгвардією у зоні бойових дій, зазначають фахівці.

Те, що США проводять навчання саме із Національною гвардією, має дати сигнал Росії, що це структура, яка користується довірою з боку західних партнерів і буде надалі розвиватися
Володимир Гулима

«Те, що США проводять навчання саме із Національною гвардією, має дати сигнал Росії, що це структура, яка користується довірою з боку західних партнерів і буде надалі розвиватися. На тактичному рівні досвід у наших підрозділів є, але ми не приділяли уваги розвитку Збройних сил, нехтували питаннями взаємодії, яка повинна бути під час АТО. Має бути локалізація певної території Збройними силами при необхідності проведення штурмів, другою чергою вступає Нацгвардія, яка займається зачисткою території, запровадженням комендантської години, функціонування місцевих органів влади», – каже військовий експерт Володимир Гулима.

Досвід і навики, здобуті під час навчань, за його словами, у кілька разів підвищать ефективність дій бійців у зоні бойових дій.

Грузинські снайпери вчать мобілізованих

Тактика ведення бою, засоби комунікації, індивідуальний захист, надання медичної допомоги під час навчань відбуватимуться за стандартами НАТО.

Українським бійцям важливо працювати над тактикою ведення бою, про це розповіли Радіо Свобода грузинські військовослужбовці, які третій тиждень навчають новобранців на Львівщині. І можуть порівняти свій вишкіл, який здобули на війні у Грузії, а також під час навчань у натівських підрозділах. Підполковник, колишній начальник контррозвідки Міноборони Грузії Іраклій Курасбедіані від червня перебуває в Україні. Не лише консультує українських бійців, але й сам брав участь у боях на Донбасі.

Нині багато говорять про потребу в зброї, але, крім зброї, треба змінювати управління військами і менеджмент. Цього саме бракує
Іраклій Курасбедіані

«Приходять служити дуже патріотичні хлопці, вони хочуть всьому навчитись. Звісно, у нас є досвід ведення бойових дій, ми пройшли вишкіл у натівських партнерів. Наше головне завдання з нашими українськими колегами – систематизувати все і навчити бійців. Нині багато говорять про потребу в зброї, але, крім зброї, треба змінювати управління військами і менеджмент. Цього саме бракує», – каже Іраклій Курасбедіані.

Іраклій Курасбедіані
Іраклій Курасбедіані

Шестеро грузинських військовослужбовців, які пройшли війну у себе на батьківщині та навчання у натівських підрозділах, виокремлюють високу мотивацію серед українських бійців, які хочуть вчитись. Але водночас наголошують, що правильна тактика при веденні бою допомагає вижити.

Навчання – сигнал для Росії

Навчання на Яворівському полігоні у квітні – це демонстрація НАТО своєї позиції щодо України, наголошує військовий експерт Володимир Гулима. Повідомлення про те, що військовослужбовці НАТО тренуватимуть Нацгвардію, спричинили негативну, втім, очікувану реакцію Росії.

Також міністерство оборони Польщі з червня проводитиме на своїх тренувальних базах вишкіл для українських курсантів, які потім навчатимуть сержантів. Тренування фінансує НАТО і Міністерство національної оборони Польщі.

Чим частіше українські Збройні сили братимуть участь у міжнародних навчаннях, тим спокійніше почуватимуть себе наші громадяни
Олександр Поронюк

«Чим частіше українські Збройні сили братимуть участь у міжнародних навчаннях, тим спокійніше почуватимуть себе наші громадяни. Це збереже життя військових і місцевого населення, де ведуться бойові дії. Нас навчили виконувати багато функцій і завдань, але під час навчань це подаватиметься в іншому форматі зі сторони представників країн НАТО. Нам доведеться багато працювати», – наголосив підполковник, речник Західного регіонального медіа-центру Олександр Поронюк.

17 березня Верховна Рада ухвалила рішення про те, що іноземні військові можуть брати участь у навчаннях в Україні. Таке дещо запізніле рішення може спричинити, на думку фахівців, деякі труднощі у логістиці при перетині кордону іноземними військовими. Адже вони привезуть спеціально для навчань техніку і зброю. Однак після завершення тренувань цю зброю заберуть.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG