Доступність посилання

ТОП новини

Вільна торгівля з ЄС, попри небажання Москви, таки почне впроваджуватися в 2016-му


©Shutterstock

Із Росією можна розмовляти по митниці, по фітосанітарних питаннях, але втілення ЗВТ далі відкладати не можна – міністр Абромавичус

Брюссель – Зона вільної торгівлі, попри намагання Росії знову на рік відкласти її імплементацію, таки набуде чинності 1 січня 2016 року. Це у четвер на засіданні Ради ЄС із питань торгівлі одностайно підтвердили представники співдружності. Тим часом, переговори на рівні міністрів України, ЄС та Росії щодо, як вважає Москва, можливої шкоди для її економіки від впровадження економічної частини Угоди про асоціацію, відбудуться через півтора тижні.

ЗАВАНТАЖИТИ

Бути чи не бути зоні вільної торгівлі України та ЄС на початку наступного року? У вересні 2014 року міністри торгівлі України, Росії та єврокомісар із питань торгівлі домовилися відкласти її впровадження на рік. Нині Москва знову намагається втрутитися у процес імплементації цього європейсько-українського проекту, аби знову відтермінувати його реалізацію.

Не Росії це вирішувати, дата впровадження є 1 січня наступного року
Сесилія Мальмстрем

«Не Росії це вирішувати, – категорично заявила єврокомісар із питань торгівлі Сесилія Мальмстрем. – Була дуже чітка заява від Європейського союзу, від країн-членів, від українців, від голови Єврокомісії Юнкера, що датою (для початку дії угоди) є січень 2016 року. Ми говоритимемо з росіянами про практичні складнощі. Цього місяця відбудеться міністерська зустріч для пошуку практичних рішень. Але дата впровадження є 1 січня наступного року».

Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, вона уточнила: чергові тристоронні консультації з Росією на політичному рівні щодо можливих наслідків запровадження зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом відбудуться 18 травня.

Претензії Росії можна вирішити – єврокомісар

«На зустрічі будуть міністр економіки Росії Улюкаєв та міністр закордонних справ України (Клімкін). Ми намагаємо зрозуміти занепокоєння, які має Росія. Деякі з них пов’язані з двосторонніми українсько-російськими відносинами, тож можуть вирішитися ними, а ми будемо раді у цьому допомогти. Інші – пов’язані із самою угодою, і я впевнена, що їх можна вирішити», – каже єврокомісар, додаючи, що нині одноголосно підтвердили всі європейські міністри: ЗВТ із ЄС почне впроваджуватися з початку наступного року.

Тим часом, посол Росії при Європейському союзі Володимир Чижов заявляє, що ідея про можливе нове відтермінування набуття чинності торговельної частини Угоди про асоціацію «витає в повітрі». «Однак, ні українська, ні європейська сторони поки не проявили до цього питання інтересу», – додає він.

Айварас Абромавичус
Айварас Абромавичус

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус після першого міністерського засідання «Східного партнерства» з питань торгівлі, також заявив, що Росія може висловлювати свої занепокоєння, ми їх на технічному рівні розглядатимемо. Але про чергову відстрочку ЗВТ не може бути й мови. «Із Росією звичайно можна розмовляти, але тільки по тих речах, де їм потрібні консультації: по митниці, по якихось фітосанітарних питаннях. Але що стосується втілення ЗВТ – далі відкладати цього не можна», – заявив міністр у Брюсселі.

Імплементація європейсько-українських угод – головний пріоритет

Як стало відомо Радіо Свобода, в проекті підсумкової заяви саміту «Східного партнерства», що має відбутися 21–22 травня у столиці Латвії Ризі, міститься чітке зобов’язання: зона вільної торгівлі буде запроваджена з 1 січня 2016 року.

Хоча Євросоюз і готовий обговорювати занепокоєння Росії, та імплементація Угоди про асоціацію України і ЄС у повному обсязі буде «головним пріоритетом» на наступні роки, мовиться у проекті резолюції.

Український міністр Айварас Абромавичус також пояснив колегам із ЄС, що Україна, зокрема, потребує більше їхньої допомоги для підтримки свого малого та середнього бізнесу – і у доступі до фінансування, і в наданні їм членства у європейських підприємницьких асоціаціях, і у сприянні в освітніх програмах. При цьому єврокомісар Сесилія Мальмстрем зауважила, що ЄС для цього виділив грошову підтримку.


На цю ж тему:

06.05.2015
Росія знову хоче втрутитися в асоціацію України й ЄС

Брюссель готовий вислухати стурбованість Москви, але відкладати вільну торгівлю з Києвом більше не буде, чого знову домагається Кремль далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG