Доступність посилання

ТОП новини

Армія Росії готується протистояти розколу в Кремлі (світова преса)


Президент Росії Володимир Путін (ліворуч) і міністр оборони Сергій Шойгу, 27 липня 2014 року
Президент Росії Володимир Путін (ліворуч) і міністр оборони Сергій Шойгу, 27 липня 2014 року

Заяви Шойгу свідчать, що російська влада боїться розколу на зразок тих, що у 1991-му та 93-му призводили до спроб переворотів – Stratfor

Stratfor повідомляє, що російське військо готується до протистояння з «розкольниками» влади. А журналіст Agence France-Presse пише, що сепаратисти на cході України тренують дітей-солдатів. Тим часом Deutsche Welle звертає увагу на те, що ОБСЄ потрапила під «перехресний вогонь» у пропагандистській війні в Україні.

Російське військо готується до протистояння з «розкольниками» влади, пише американський дослідницько-аналітичний центр Stratfor. Російська армія оголосила, що працюватиме над стратегіями боротьби з так званими «кольоровими революціями», які за останнє десятиліття трапилися в Україні, Грузії та Киргизстані, пише центр.

«Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що військові вивчають спроби революцій 1991 та 1993 років проти Михайла Горбачова та Бориса Єльцина… Поточне військове дослідження, ймовірно, припускає, що у майбутньому США підтримуватиме протестувальників проти уряду російського президента Володимира Путіна», – написано у статті.

Stratfor вважає, що подібні дослідження порушують питання про те, чого саме боїться Кремль. Адже політичні події 1991 та 1993 років не підпадають під категорію «кольорових революцій» – це були розколи у владі, які призводили до спроб переворотів.

«Тоді питання полягає у тому, чи російська армія також досліджує можливий сценарій, у якому розкол у Кремлі призведе до ситуації, в якій армія має обрати сторону. Більше того, постає інше питання – чи є розкол у владі настільки глибоким, що армія повідомляє народу, що не залишиться нейтральною», – пише Stratfor.

Сепаратисти на cході України тренують дітей-солдатів, пише журналіст міжнародної агенції новин Agence France-Presse.

Журналіст розповідає про 14-річного Дениса з Харцизька, який вже навчився збирати та розбирати автомат Калашникова. «Якби я був дорослим, я б воював, – сказав він. – Я хочу побачити війну, навчитися стріляти, побачити танки».

Загалом, пише журналіст, разом із Денисом тренуються близько 20 дітей віком від 14 до 19 років. Дехто проходить звичайну стройову підготовку, інші, як 17-річна Аліна, навчаються у командира сепаратистів надавати першу допомогу.

Уроки організовані «благодійним фондом» «Патріотичний Донбас». Один із керівників організації, Юрій Цупка, розповів журналісту, що хотів відновити радянську традицію навчати школярів армійським навичкам. За його словами, ще чотири школи мають подібні «військові клуби» для дітей.

Деякі молоді люди не лише тренуються, але й приєднуються до сепаратистських угруповань. Наприклад, 19-річні близнята Аня та Катя пішли заради цього з технікуму, хоча спочатку їхня мати була проти. Тепер, кажуть дівчата, вони також допомагають солдатам на фронті.

«До війни я боялася крові, її запаху, – сказала Катя. – Тепер я крові не боюся».

Agence France-Presse: «Українські «повстанці» тренують дітей-солдатів»

ОБСЄ потрапила під «перехресний вогонь» у пропагандистській війні в Україні, пише журналіст німецького видання Deutsche Welle.

Через те, що ОБСЄ досі не може точно сказати, чи є на сході України російські війська, представники організації змушені постійно виправдовуватися, пише журналіст. Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ каже, що йому часто ставлять це запитання, однак його мандат не дозволяє йому на нього відповідати. «Ми повідомляємо про те, що бачимо – людей у російській уніформі, з російською символікою, конкретною зброєю, яку ми класифікуємо. Але журналісти та політики мають робити власні висновки», – сказав Гуґ.

Представники ОБСЄ наголошують також, що їхні спостерігачі перебувають лише на двох контрольно-пропускних пунктах на кордоні між Україною та Росією, а цей кордон є довжиною у 400 кілометрів.

«Ми часто бачимо, як російські ЗМІ маніпулюють нашими заявами. Вони кажуть, що ми не бачили, щоб російські військові перетинали кордон. Але це має відношення лише до двох пунктів перетину. Ми не маємо ні найменшого поняття, що відбувається на інших», – сказав спостерігач ОБСЄ Пол Пікард.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG