Доступність посилання

ТОП новини

В Афганістані безпілотники ліквідували прихильників «Ісламської держави»


Американський безпілотник Predator на військовому летовищі в Кандагарі в Афганістані, архівне фото

В Афганістані два удари з безпілотних літаків, як вважають, американських, ліквідували низку бойовиків, що поклялися у вірності радикальному ісламістському угрупованню «Ісламська держава».

Число знищених називають різне. Речник губернатора провінції Нанґаргар, де були здійснені удари, Ахмад Зія Абдулзай заявив, що внаслідок ударів загинули 49 бойовиків. Тим часом «іноземний посадовець, який просив не називати його на ім’я», повідомив агентствам, що число вбитих, найімовірніше, ближче до 25.

В Афганістані дедалі більше прихильників ісламізму заявляють про відданість екстремістському угрупованню «Ісламська держава». Значне число їх – вихідці з країн Центральної Азії, які раніше воювали на північному заході сусіднього Пакистану, в регіоні Північний Вазиристан, але були вибиті звідти внаслідок наступу пакистанських військ. Крім уряду Афганістану, а також безпілотників США, цим екстремістам протистоять і інші, дещо поміркованіші афганські ісламісти, які не хочуть втрачати ґрунт, – рух «Талібан» і менші угруповання його союзників.

XS
SM
MD
LG