Доступність посилання

ТОП новини

Телеканал Росії поширив дезінформацію про місто Слов’янськ


Це місто рік тому було звільнене від озброєного угруповання, яким керував російський полковник Ігор Гіркін («Стрєлков»)

У сюжеті російського каналу «Россия-24» у середу розповіли, що після відновлення української влади у місті Слов’янськ Донецької області, там залишилось лише 8-10 тисяч мешканців. Однак, це не відповідає дійсності.

На телеканалі «Россия-24» у сюжеті: «Влада довела «звільнений» Слов’янськ до гуманітарної катастрофи» розповіли, що за рік після звільнення українська влада не зробила нічого.

«Облога Слов’янська українськими військами принесла не тільки руйнування. Звідси пішов відлік жертвам війни на сході країни. І досі ніхто не може назвати точну кількість загиблих від артилерійських обстрілів міста. За найскромнішими підрахунками, було вбито кілька десятків мирних жителів», – пишуть «Вести».

В сюжеті телеканалу «Россия-24» також зазначають: «Зараз у Слов’янську, в якому за даними перепису 2012 року проживало понад 100 тисяч осіб, живе від сили 8-10 тисяч. Решта виїхали, переважно – в Росію. Повертатися на батьківщину, де немає роботи, житла, де постійні перебої з водою, вони не поспішають».

Така інформація не відповідає дійсності. На офіційному порталі Головного управління статистики Донецької області кількість населення в місті Слов’янськ за оцінкою на 1 травня 2015 року становить близько 135 тисяч мешканців. Отже, російський канал представив цифру у понад 10 разів меншу за реальну.

Інші джерела теж вказують на те, що у Слов’янську наразі проживає більше ніж 100 тисяч осіб. Як повідомили на сайті видання «Новое Время», крім близько 100 тисяч безпосередньо слов’янців, в місті зареєстровано ще близько 60 тисяч переселенців з інших окупованих міст Донбасу.

12 квітня 2014 року зранку у місті Слов’янську Донецької області захопили райвідділ міліції. Із захопленого райвідділку було викрадено зброю – 20 автоматів та понад 400 пістолетів Макарова, які роздавали учасникам мітингу, який проходив у місті. З того часу майже три місяці Слов’янськ перебував під контролем озброєного угруповання, яким керував російський полковник Ігор Гіркін («Стрєлков»).

4 липня сили АТО взяли під контроль більшу частину Миколаївки під Слов’янськом. 5 липня Слов’янськ остаточно звільнили від бойовиків, а над міською радою підняли український прапор.


На тему дезінформації:

07.07.2015
Новий цинічний фейк про українців поширили у ЗМІ Росії

Поширено брехливі повідомлення, що на Харківщині чоловіки вішаються у вишиванках із вигуками «Слава Україні!» далі
07.07.2015
У США листа Яценюку від імені сенатора Дурбіна назвали фальшивкою

Цей лист є підробкою і, очевидно, був написаний кимось, хто слабенько володіє англійською мовою» – прес-секретар далі
07.07.2015
Фейк у ЗМІ. У Києві ніхто прапорів Росії не розвішував

У вівторок російські та деякі українські ЗМІ поширили новину про нібито «російські прапори» у центрі столиці України далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG