Доступність посилання

ТОП новини

Як минув перший день блокади анексованого Криму


Водій вантажівки у заблокованому пункті пропуску «Чонгар», 20 вересня 2015 року
Водій вантажівки у заблокованому пункті пропуску «Чонгар», 20 вересня 2015 року

Черги з фур на материку і мітинги на півострові

На контрольно-пропускному пункті «Чонгар» на адміністративному кордоні з Кримом вранці 20 вересня відбувся мітинг, присвячений початку «продовольчої блокади». На ньому виступив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який оголосив, що з 12 години дня 20 вересня жодна фура до Криму не проїде.

«Рівно о 12 жодна вантажівка ні в Крим, ні з Криму не пройде», – оголосив голова Меджлісу.

Крім Чубарова на мітингу виступив власник телеканалу ATR Ленур Іслямов, а також прес-секретар партії «Правий сектор» Артем Скоропадський.

У той же час на контрольно-пропускному пункті «Каланчак» прикордонники в прискореному режимі пропускали фури, які не встигли пройти через «кордон» за попередній день. Черга з вантажних машин досягала приблизно двох кілометрів.

У пункті «Чонгар»

За інформацією «Крим.Реалії», на пункті пропуску «Чонгар» близько ста осіб перекрили дорогу, переміщаючись з одного боку на інший. Вони пропускали легкові автомобілі і мікроавтобуси й зупиняли фури.

На місце проведення акції приїхав уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Учасники акції поставили на дорозі неподалік від адміністративного кордону з Кримом бетонні блоки, тим самим встановивши блокпост. За словами кореспондента «Крим.Реалії», легкові автомобілі можуть об'їжджати ці блоки, але вантажним машинам буде складно проїхати через ці перешкоди.

Серед учасників акції жителі Новоолексіївки та інших населених пунктів Херсонської області, а також бійці українських добровольчих батальйонів «Правий сектор» і «Айдар».

Чубаров: потрібно створити продовольчі ринки на адмінкордоні

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав створити на українській стороні адмінкордону з півостровом роздрібні ринки, де жителі Криму зможуть закуповувати товари за доступними цінами, повідомляє Українська правда.

Ми пропонуємо нашим бізнесменам не годувати бандитів у Криму за «сірими схемами»

«Ми пропонуємо нашим бізнесменам, якщо це можна назвати пропозицією, не годувати бандитів у Криму за «сірими схемами», – сказав Чубаров.

За його словами, за 5 місяців поточного року товарообіг між Кримом і Україною досяг 475 мільйонів доларів.

«Це тільки та частина, яку ми бачимо. Тобто олігархи – тут, а Аксьонов і його бандити – там, між ними ходять гроші, якими оплачуються обшуки, погроми в будинках кримських татар», – зазначив голова Меджлісу.

Він додав, що за умови створення продуктових хабів на українській стороні адмінкордону «олігархи будуть змушені працювати за прозорою системою, і ці гроші будуть залишатися в Україні».

Чубаров також закликав уряд вирішити питання організації подібних хабів.

Ігор Луценко: я теж блокую

Народні депутати Ігор Луценко та Володимир Парасюк теж взяли участь у блокаді, припаркувавши свої автомобілі на дорозі біля пропускного пункту «Чаплинка». Про це в коментарі для «​Крим.Реалії»​ повідомив сам Ігор:

Легкові машини просто їдуть, а фури не пройдуть. Я теж блокую, моя машина теж збоку стоїть, щоб на узбіччя ніхто не проїхав
Ігор Луценко

«Володя Парасюк (позафракційний депутат українського парламенту – ред.) поставив свою машину поперек дороги, і фура вже не проїде. Легкові машини просто їдуть збоку від неї, а фури не пройдуть. Я теж блокую, моя машина теж збоку стоїть, щоб на узбіччя ніхто не проїхав», – сказав Луценко.

За його словами, до середини дня біля контрольно-пропускного пункту накопичилося близько 130 фур. Як стверджує Луценко, вантажівки ще до початку блокади з невідомих причин не пропускали російські прикордонники. Крім народних депутатів, на пункті «Каланчак» також присутні представники партії «Правий сектор» та учасники кримськотатарського національного руху.

Прикордонники відзвітували про роботу «в штатному режимі»

Прикордонні пункти на адміністративному кордоні з Кримом з української сторони працюють у штатному режимі. Про це «​Крим.Реалії»​ повідомив прес-секретар Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

Пункти в'їзду-виїзду працюють у штатному режимі за винятком того, що туди просто не доїжджають вантажівки
Олег Слободян

«Ми працюємо в межах законодавства. Тобто легкові автомобілі, які пропускають активісти, ми оформляємо. Блокпости активістів розташовані на відстані від безпосередньо постів в'їзду-виїзду. Якщо говорити про самі пункти в'їзду-виїзду, то вони працюють у штатному режимі, за винятком того, що туди просто не доїжджають вантажівки», – зазначив Слободян.

За його словами, час оформлення на прикордонних пунктах для легкових автомобілів не змінився.

«Що стосується черг перед блокпостами активістів – від 150 до 200 вантажних автомобілів на різних напрямках уже накопичилися (станом на неділю – ред.). Багато хто розвертається, багато хто не повірив, що акція буде проводитися», – інформує Слободян.

На півострові протестують

20 вересня в Сімферополі біля будівлі компанії «СімСітіТранс» і телеканалу АTR, які належать одному з ініціаторів продуктової блокади півострова Ленуру Іслямову, пройшов мітинг. Організатори акції назвалися членами кримськотатарської молодіжної організації «Народний самоконтроль», яка раніше була невідома.

Під час пікетів активісти розвісили на паркані, що огороджує територію підприємств, портрети Рефата Чубарова, Мустафи Джемілєва і самого Іслямова і закидали їх яйцями. Також протестувальники спалили американський прапор.

«Ленур Іслямов – російський бізнесмен і громадянин Росії. Нещодавно він отримав друге громадянство – українське. У Криму в нього процвітає бізнес. Він грає на два фронти, тут заробляє гроші, і при цьому блокує кордон. Це не реальна блокада, а спроба цих людей взяти під контроль фінансові потоки, які існують між Україною і Кримом», – сказав один з учасників акції Айваз Умеров.

Про намагання лідерів кримських татар збагатитися заговорив і російський «​голова»​ Криму Сергій Аксьонов. На думку Аксьонова, кримчани не відчують на собі негативного ефекту від акції на адмінкордоні.

«У всіх мережевиків давно укладені контракти з сільгоспвиробниками Криму, Російської Федерації. У нас повністю підготовлені майданчики для ярмарків в сільгоспрайонах для того, щоб кримські сільгоспвиробники могли збувати без проблем продукцію, а, відповідно, громадяни доступ мали до більш дешевого продукту. Тобто ніякої проблеми насправді немає», – повідомив Аксьонов.

Аналогічна акція була проведена біля будинку уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва в Бахчисараї.

Сам Джемілєв повідомив, що дії протестувальників проти блокади в Криму координувала російська поліція.

«Як мені повідомили, там зібралося десь 25-30 осіб, серед них десь 5-6 кримських татар. Деякі повністю залежні від влади або там від якихось корупційних структур. Ну, кидали там якісь камені. Направляла їх поліція, але, коли в селищі почали збиратися кримські татари біля будинків, вони розбіглися», – розповів Джемілєв.

Меджліс кримськотатарського народу 20 вересня о 12:00 розпочав безстрокову акцію з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму. За інформацією координаційної ради акції, через адміністративний кордон будуть безперешкодно пропускатися пішоходи та легковий транспорт.

Ініціатори блокади вважають, що українські компанії мають припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не пропускатимуть фури до Криму до того часу, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв’язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в’їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

Оригінал матеріалу – на сайті «Крим.Реалії»

На цю ж тему:

21.09.2015
Блокада Криму: досі жодна вантажівка з товарами на півострів не в'їхала

Перекриття всіх трьох напрямків, за якими здійснюється в’їзд до Криму, підтверджують і в російській ФСБ далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG