Партія регіонів, якої ніби й не існує в актуальній українській політиці, йде на місцеві вибори кількома колонами, стверджує «Український тиждень». Дописувач видання порівнює партію зі Змієм Гориничем, у якого замість однієї відрубаної голови виросло три. Замість розгромлених регіоналів у майбутніх місцевих виборах збираються брати участь три партії, нашпиговані колишніми соратниками Януковича: «Відродження», «Наш край» та «Опозиційний блок». При цьому всі вони мають реальні шанси сформувати місцеву владу в окремих районах. Дописувач тижневика обурюється, що нинішня влада з дивовижною послідовністю повторює помилки Віктора Ющенка і власними руками готує реванш регіоналів.
Комплекс величі і прагнення будь-якими способами грати провідні ролі в глобальних світових іграх привели Росію до прямо протилежних результатів. У ній все більше бачать неадекватного міжнародного гравця. Про це стверджує тижневик «Фокус» у статті «Імітація держави».
А в публікації «Пролітаючи над свободою слова» «Фокус» розповідає, чому вимикати програму Савіка Шустера не можна, але й дивитися неможливо. Видання пише, що Савік сам по собі і його програми стали наживкою, яку наївні українці проковтнули не дивлячись. Зіскочити з цього гачка, як виявилося, непросто. Багато хто навіть голосують на виборах за того, хто голосніше і більше всіх кричить у Шустера: «Він, вона, вони крадуть!» Саме так у велику політику увірвалися багато популістів. Тижневик стверджує, що загальним місцем критики є маніпулятивні технології в програмах «Свобода слова» і «Шустер Live». У більшості випадків технології ці не надто складні, і оглядачі «Телекритики» не раз Шустера на них ловили. Але кожен раз слова навздогін звучать в тисячу разів тихіше, ніж слова в ефірі чергового популярного телеканалу.
Видання «Новое время» стверджує, що боротьба за крісло київського мера перетворилася на змагання на найдорожчу виборчу кампанію. Перегони нагадують журналістам битву мера Віталія Кличка з кількома кандидатами. Зокрема, політтехнологи чинного столичного голови розігрують нехитрий сценарій з виходом до другого туру екс-мера Олександра Омельченка, який, вочевидь, поступиться йому місцем. Інші ж претенденти викидають мільйони доларів на агітацію – без ідеології і надії на перемогу. Докладніше тижневик розповідає в статті «Мерський бій».
Тижневик «Дзеркало тижня» інформує, що у жовтні очікується початок розгляду у Верховній Раді законопроектів, спрямованих на боротьбу з тіньовим ринком нафтопродуктів, який нині сягає до 30%. Йдеться про впровадження електронних акцизних накладних, які забезпечать наскрізний контроль над рухом нафтопродуктів і тим самим мають припинити появу на ринку контрабанди та фальсифікату. Якщо закон буде ухвалений, це стане другим системним кроком із наведення ладу на стратегічно важливому ринку після першого кроку – ліквідації схем Сергія Курченка. Про це «Дзеркало тижня» наголошує у статті «Пастка для акцизу».