Доступність посилання

ТОП новини

«Частковий дефолт» України – лише технічна процедура


(©Shutterstock)

«Завжди така реструктуризація, де є списання, вважається дефолтом»

Оголошення про «частковий дефолт» України, яке зробило рейтингове агентство Fitch Ratings у вівторок, є очікуваною реакцією рейтингових агентств на процес реструктуризації зовнішнього боргу України, пояснюють економісти. Це оголошення є частиною процесу, адже Україна домовилася про 20-відсоткове скорочення основної суми боргу, а отже не буде його виплачувати, що і означає «технічний дефолт».

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Підставою для оголошення України у стані «часткового дефолту» став пропуск Києвом платежу за єврооблігаціями на суму 500 мільйонів доларів ще 23 серпня. Після того, як сплив 10-денний період погашення боргу, агентство Fitch Ratings заявило про формальні умови для «часткового дефолту». Інше рейтингове агентство з «великої трійки» – Standard & Poor's – ще у вересні оголосило про вибірковий дефолт України, оскільки серпнева домовленість Києва із кредиторами на суму 18 мільярдів доларів передбачає 20-відсоткове скорочення основної суми боргу.

За словами фінансового аналітика компанії Dragon Capital Сергія Фурси, уникнути зниження рейтингу в цій ситуації неможливо.

Згідно з методологією рейтингових агентств, завжди така реструктуризація, де є списання, вважається дефолтом
Сергій Фурса

«У нас зараз іде процес реструктуризації. Це є саме та домовленість, якої було досягнуто з кредиторами. Однак, згідно з методологією рейтингових агентств, завжди така реструктуризація, де є списання, вважається дефолтом. І за методологією рейтингових агентств, Україна, проводячи таку реструктуризацію, потрапляє в категорію дефолту», – пояснює експерт.

Невелика група приватних кредиторів не погодилася з такою домовленістю, і саме вимоги цієї групи стали підставою для рішення рейтингового агентства Fitch Ratings. Серед цих кредиторів є і Російська Федерація, яка вимагає від Києва повної сплати свого кредиту на суму 3 мільярди доларів, виданого режиму президента Віктора Януковича вже в час Революції гідності. В разі непогашення цього кредиту до 20 грудня, Москва погрожує Україні штрафами.

Київ неочікувано щедро повівся із кредиторами – Тімоті Еш

Український аналітик Сергій Фурса вважає, що суперечливі питання зі своїми кредиторами Україна має вирішити до кінця листопада. А на боргові ринки вона зможе повернутися не раніше, ніж через рік. У своєму повідомленні агентство Fitch Ratings заявило, що також очікує на швидке розв’язання суперечливих питань із кредиторами, тому невдовзі можливе підвищення кредитного рейтингу України.

Коментуючи питання повернення України на міжнародні фінансові ринки, лондонський аналітик Тімоті Еш сказав Радіо Свобода, що Київ неочікувано щедро повівся із кредиторами, погодивши з ними лише 20% списання боргів, тому період, протягом якого Україна перебуватиме у формальному дефолті, буде незначним. За його словами, набагато гірше було б, якби про реструктуризацію домовитися б не вдалося, і тоді наслідки для української економіки могли б бути серйозними.

Доступ до зовнішніх запозичень на фінансових ринках для Києва був майже неможливий і до останнього перегляду рейтингу, але уряд України продовжує співпрацю з Міжнародним валютним фондом у межах програми розширеного фінансування. Також пряму допомогу Україні надають США, Канада та інші західні країни.

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG