Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 03:10

Російські ЗМІ вигадали цитату Обами про Україну


Президент США Барак Обама

Буцімто, президент США заявив, що Україною правлять цілковиті дурні

Цими днями російські та проросійські інтернет-портали повідомили, начебто президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама назвав Україну «яскравим прикладом країни, в якій правлять ідіоти». Однак, прямого посилання на такі його «заяви» не дають, а в актуальному інтерв’ю американського президента каналу CBS, на який посилаються, наведених цитат немає.

Російські ЗМІ вийшли із заголовками: «Обама: «Україна є яскравим прикладом країни, якій правлять цілковиті дурні»» або «Обама назвав українську владу цілковитими дурнями».

Для підтвердження наводять буцімто цитату американського президента з інтерв’ю телеканалу CBS: «Сполучені Штати зробили все можливе, щоб стабілізувати ситуацію в Україні. Те, що зараз там відбувається, навіть не пов’язано з сусідством Росії і її впливом на політику держави, а з тим, що до влади в країні прийшли цілковиті дурні. У зв’язку з цим, США намагається врегулювати свою закордонну політику щодо України. Ми визнаємо, що допустились деяких помилок раніше, але готуємося їх виправити. США – одна з тих країн, яка помічає не тільки помилки інших країн, а й свої».

Портал «РосИнфо» не дає прямого посилання на текст або відео, але скріншот, де Барак Обама розмовляє з журналістом Стівом Крофтом – зроблено з програми «60 minutes» каналу CBS.

На порталі каналу CBS є текст актуального інтерв’ю. В ньому президент Сполучених Штатів дійсно згадує Україну, однак жодної оцінки українській владі не дає.

«Україна керувалася корумпованим правителем, який був маріонеткою Путіна. Сирія була єдиним союзником Росії в регіоні. І сьогодні, замість того, щоб розраховувати на їхню підтримку і підтримувати базу, яку вони мали в Сирії, яку вони мали протягом тривалого часу, пан Путін надає свої війська…» – сказав Барак Обама

У тексті іншого інтерв’ю, яке американський президент дав каналу CBS ще у вересні 2014 року, також згадують про Україну, однак подібних цитат – немає.

А раніше на порталі «РосИнфо» поширили новину буцімто голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі заявив про вихід Одеси зі складу України. Однак у команді Саакашвілі спростували таку інформацію.


На тему дезінформації:

21.10.2015
Чим залякують виборців у Дніпропетровську?

Кому вигідне поширення інформації про чергування військкомів на дільницях у день виборів? далі
29.09.2015
«Не знаю, якою мерзотою треба бути, щоб писати таке» – представник Міноборони про фейк

ЗМІ поширили вигадку про буцімто спалення українського бійця у парку Донецька далі
25.09.2015
У ЗМІ Росії поширили банальну вигадку про Порошенка

Зміст фейку: п’яного Порошенка, який вимагав «терміново летіти до Путіна», зняли з рейсу Київ-Москва далі

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG