Доступність посилання

ТОП новини

Аграрії виступають проти скасування податкових пільг


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Мінфін дає аграріям рік на перехід до нового оподаткування

Майя Жакова

Київ – Сьогодні аграрії виходять на мітинги проти переведення сільськогосподарської галузі на загальну систему оподаткування. Новий варіант податкової реформи, запропонований Мінфіном, передбачає, що сільгоспвиробники, починаючи з наступного року, будуть сплачувати податок на додану вартість. Експерти кажуть, що запропонована реформа заганяє аграрний бізнес ще глибше у тінь.

Аграрії виступають проти скасування податкових пільг
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Запропоновані урядом зміни щодо оподаткування агровиробників передбачають, що аграрії позбавляються більшої частини своїх податкових пільг. Якщо Верховна Рада ухвалить урядовий законопроект, сільгоспвиробники сплачуватимуть податок на додану вартість у розмірі 75-ти відсотків від загальної ставки. Нині вони не сплачують ПДВ взагалі. Проект податкової реформи став компромісом між проектом, запропонованим Мінфіном, і пропозиціями народних депутатів, запевняє міністр фінансів Наталія Яресько.

Аграрний сектор чи не єдиний, на кому тримається українська економіка
Тетяна Острікова

«Мало хто зважає на факт, що цей спецрежим був погоджений при вступі України до СОТ. Відмінивши його, ми просто не матимемо альтернативи державної підтримки аграрного сектору, який, мабуть, чи не єдиний, на кому тримається українська економіка», – говорить член парламентського комітету з питань податкової та митної політики, народний депутат Тетяна Острікова.

Збереження податкових пільг записане в коаліційній угоді

Тим часом аграрії виступають проти скасування пільг. За словами президента Українського клубу аграрного бізнесу Алекса Ліссітси, урядова податкова реформа не узгоджена ні з парламентською коаліцією, ні з профільними асоціаціями, ні з представниками агробізнесу. Отож, дії уряду суперечать тому, чого потребують аграрії, наголошує експерт.

Про який план на майбутнє можна говорити, коли середина грудня, а уряд хоче ввести суттєві податкові зміни вже за два-три тижні?
Алекс Ліссітса

«Про яке бюджетування, про який план на майбутнє можна говорити, коли середина грудня, а уряд хоче ввести суттєві податкові зміни вже за два-три тижні? Бізнес бажає, щоб інвестиційні рішення, які приймаються задля розбудови сільського господарства, були окупними, прогнозованими, а для цього нам треба горизонт хоча би п’ять-сім років», – стверджує Алекс Ліссітса.

Крім того, уряд підписав у коаліційній угоді збереження податкових пільг для сільськогосподарських товаровиробників до 2018-ого року, нагадує Ліссітса. «Починаючи з 2018-ого року українські сільськогосподарські товаровиробники готові зараз вже проговорювати, яким чином перейти на систему оподаткування, яка би вдовольнила всіх», – каже Ліссітса.

«Акумуляція ПДВ – єдина державна підтримка, що не має корупційного чинника»

«Диверсією проти власних виробників» називає запропоновані зміни до податкової системи голова громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

Сьогодні доходи сільськогосподарських виробників не дозволяють їм збільшувати платежі до бюджету. І це напередодні того, що ми входимо в конкурентне середовище з виробниками ЄС і відкриваємо ринки
Геннадій Новіков

«Запропонована урядом загальна система оподаткування просто загонить в тінь фактично навіть тих, хто працював чесно. Сьогодні доходи сільськогосподарських виробників не такі, які дозволяють їм збільшувати платежі до бюджету. І все це напередодні того, що ми входимо в конкурентне середовище з виробниками ЄС і відкриваємо ринки», – зауважує Геннадій Новіков.

На його думку, акумуляція ПДВ – це чи не єдина державна підтримка, що не має під собою корупційного чинника. «Тому так легко уряд скасовує цю пільгу. Якби була зацікавленість, вони б за неї боролися», – пояснює Новіков. На його переконання, нова податкова реформа найбільше зачепить представників малого сільськогосподарського виробництва.

На цю ж тему:

11.11.2015
Чим нова податкова реформа полегшить життя бізнесу?

У команді Порошенка пишуть одразу дві концепції нового Податкового кодексу далі

23.11.2015
Український бізнес під податковим тягарем

Держбюджету не по кишені радикальна податкова реформа, кажуть у Мінфіні далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG