Доступність посилання

ТОП новини

Антикорупційний форум із невизначеними перспективами 


Голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі та президент України Петро Порошенко (©Shutterstock)

Аби знизити рівень корупції, «любим друзям» прем’єра треба викрити «любих друзів» президента – Ігор Попов

Сьогодні, 23 грудня, у Києві з ініціативи голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі має відбутися другий Антикорупційний форум. За словами організаторів, до участі в цій акції зголосилися близько 5 тисяч осіб. Експерти очікують від цього заходу не лише і не стільки нових викривальних заяв, а насамперед створення громадського-політичного антикорупційного руху чи політичної сили.

«Ми будемо говорити про майбутнє, про нові правила, про очищення країни», – заявив голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі.

Це вже другий такий захід. Перший – на початку грудня відбувся в Одесі. Тоді Міхеїл Саакашвілі виступив із викривальною заявою на адресу уряду. Саме внаслідок обговорення виступу Саакашвілі на першому Антикорупційному формі відбулася сварка між ним та міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим за участі прем’єр-міністра.

Після цього Арсен Аваков заявив, що подає в суд на Міхеїла Саакашвілі, а той звернувся до Антикорупційного бюро, а відтак – ініціював скликання другого Антикорупційного форуму, вже у Києві. При цьому очільник Одеської облдержадміністрації знову не втримався від різкої критики на адресу прем’єр-міністра.

Під антикорупційними гаслами Саакашвілі гуртує прихильників

Близький до очільника МВС народний депутат Антон Геращенко (фракція «Народний фронт») в коментарі Радіо Свобода зазначив, що загалом до антикорупційних заходів ставиться дуже позитивно, але на форум до Саакашвілі не збирається, бо має бути на робочому місці в сесійній залі парламенту. На його думку, організатори цього заходу переслідують насамперед політичні цілі.

Міхеїл Саакашвілі ставить перед собою завдання створити власну політичну силу. Межі Одеської області, де він працює сьомий місяць, для нього завузькі
Антон Геращенко

«Очевидно, що Міхеїл Саакашвілі ставить перед собою завдання створити власну політичну силу. Межі Одеської області, де він працює сьомий місяць, для нього завузькі. Йому потрібна загальноукраїнська діяльність. Коли така сила буде створена, в неї буде два шляхи: критикувати усіх або критикувати усіх, окрім президента. Думаю, що буде перший варіант», – вважає Антон Геращенко.

Експерти вважають, що, на відміну від першого, другий Антикорупційний форум буде присвячений не так новим обвинуваченням, як організаційним питанням.

«Все найбільш резонансне, коли весь Кабмін обвинуватили в корупції, вже було сказано. Про політичну силу навряд чи буде йтися. Більш вірогідним є створення широкого громадсько-політичного руху, який потім міг би перетворитися на політичну силу і сприяти консолідації довкола Саакашвілі, як політичного лідера», – вважає керівник політико-правових програм Центру імені Разумкова Юрій Якименко.

Заступник голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Ігор Попов (фракція Радикальної партії) припускає, що форум стане засобом тиску на команду прем’єра з метою перерозподілу контролю над корупційними схемами. Але все одно оцінює цей захід позитивно.

Якщо через два тижні «любі друзі» Яценюка проведуть Третій форум, де викриють корупційні схеми «любих друзів» президента, то на такій конкуренції, можливо, вдасться пригасити рівень корупції
Ігор Попов

«Якщо не говорити про ці проблеми, то вони лише посилюються і загострюються. Якщо через два тижні «любі друзі» Яценюка проведуть Третій форум, де викриють корупційні схеми «любих друзів» президента, то на такій конкуренції, можливо, вдасться пригасити рівень корупції», – вважає він.

Ніхто не знає, що з цього народиться – Лещенко

Натомість організатори кажуть, що хочуть бачити в Антикорупційному форумі продовження Майдану, і запевняють, що заготованих наперед рішень у них немає. За їх словами, йдеться не про партію, а про антикорупційне широке об’єднання.

Ніхто не знає, що з цього народиться і куди розвиватиметься. Чим все це скінчиться залежить від того, як розвиватиметься ситуація в країні: і з коаліцією, і з бюджетом, і з роботою Національного антикорупційного бюро, і так далі
Сергій Лещенко

«Створювати партію – це вульгаризувати це все. Ніхто не знає, що з цього народиться і куди розвиватиметься. Чим все це скінчиться залежить від того, як розвиватиметься ситуація в країні: і з коаліцією, і з бюджетом, і з роботою Національного антикорупційного бюро, і так далі», – каже один із ініціаторів проведення Антикорупційного форуму, член антикорупційного парламентського комітету Сергій Лещенко (фракція «Блоку Петра Порошенка»).

Організатори кажуть, що попередньо для участі у форумі зареєструвалися близько 5 тисяч осіб. Але всі охочі також можуть долучитися до участі в цьому заході й без попередньої реєстрації. За словами Міхеїла Саакашвілі, далі він вирушає в регіони з цією ініціативою.

  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG