Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 01:02

У світі стає більше несвободи


«Фокус нашої уваги в Росії був на її діях в Україні та її фактичному захопленні Криму та східних частин України»

Рік, що минув, був найгіршим для свободи у світі за останнє десятиліття. Навіть у демократичному світі наслідки світових конфліктів відродили «ксенофобські настрої». Найбільшими порушникам свобод були Росія та Китай, які намагаються попередити «соціальні протести». За даними Дому свободи, який підготував чергову щорічну доповідь, утиски свободи також погіршилися у Туркменістані, Узбекистані, Ірані, Таджикистані, Азербайджані та Білорусі. Щодо України, то завоювання «Революції гідності», на думку дослідників, поки вдається відстоювати, а найгірших утисків зазнали ті громадяни України, які опинилися на окупованих територіях в Криму та на Донбасі.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Для свободи у світі настали найтяжчі часи за останнє десятиліття, яке і саме не було особливо прихильним для волі, вважають дослідники з американської недержавної організації Дім Свободи. За їхніми даними, в 72 країнах світу рівень свободи впав і лише у 43 піднявся. Головним висновком дослідження є те, що через побоювання «соціальних протестів» авторитарні країни, як Росія та Китай, почали діяти на випередження і сильніше утискати дисидентів.

До «найгірших з найгірших» традиційно вже належать Туркменістан та Узбекистан. Але найбільшу увагу дослідників привертала Росія своїми діями на міжнародній арені, зокрема на утиски свободи на територіях України, які вона взяла під свій контроль пояснює в інтерв’ю Радіо Свобода директор департаменту досліджень Дженіфер Дангам.

«Минулого року фокус нашої уваги в Росії був на її діях в Україні та її фактичному захопленні Криму та східних частин України. Цього року ці теми продовжували домінувати у наших дослідженнях, але потім додалися останні дії Росії у Сирії, коли Росія намагалася відволікти увагу від своїх дій в Україні. Але ці маневри навколо України далі залишаються для нас великим джерелом занепокоєння, адже вона продовжує чинити великий тиск завдяки своїй пропаганді на зовнішній арені та на внутрішній. Росія далі збільшує тиск на активістів на правозахисників, на незалежні засоби масової інформації», – говорить дослідниця.

Дослідниця зауважила, що минулий рік був особливо складним для дисидентів у Криму, особливо для кримськотатарської громади, для незалежних медіа-організацій та для груп громадянського суспільства. Багатьох незгодних з російською окупацією було заарештовано, ще більша кількість людей була змушена покинути півострів, що також не пройшло поза увагою дослідників.

Щодо самої України, то на думку Дженіфер Дангам, завоювання демократичної революції «великою мірою вдалося зберегти», але подальша лібералізація країни була уповільнена війною на Донбасі, суперечками навколо децентралізації та суперництвом між провідними українськими політиками та олігархами.

Матеріал підготували Марія Щур та Pete Baumgartner.

  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG