Доступність посилання

ТОП новини

Тахікардія, суха шкіра, низький тиск – стан Надії Савченко – генконсул


«Ми з колегою півтори години відмовляли її, вона твердо стоїть на своєму: «буду голодувати, доки мене взагалі не повернуть в Україну»

Генеральний консул України у російському місті Ростові-на-Дону Віталій Москаленко був серед тих, хто в понеділок відвідав Надію Савченко в СІЗО-3 Новочеркаська, де українська льотчиця вже четвертий день тримає сухе голодування. Дипломат розповів кореспондентам Російської служби Радіо Свобода, в якому стані перебуває Надія Савченко.


– В якому стані може бути людина, яка проводить сухе голодування? Природно, це тахікардія, суха шкіра, очі блищать, ноги припухають, низький тиск, 100 на 60. Тобто всі ознаки сухого голодування, і цей стан посилюється.

Ми зустрічалися востаннє у п'ятницю, з тих пір, очевидно, дається взнаки те, що вона проводить сухе голодування. Сьогодні (7 березня – ред.) ми намагалися її відрадити, довести, аргументувати, що вона вже перемогла і повинна зберегти життя. Всіляко вмовляли її хоча б приймати воду, але вона категорично відмовляється, каже, що вона готова йти до кінця і буде тримати голодування до останнього.

– Чи намагалися до неї застосовувати якісь насильницькі методи?

– Ні, жодних насильницьких методів до неї не застосовували. Більше того, вчора її оглянув представник омбудсмена Російської Федерації Елли Пампіфілової на прізвище Харківський.

– Який у неї моральний стан?

Моральний стан у неї дуже бойовий, всі її реакції в сенсі ментальному – вона абсолютно адекватна, контролює свої думки, контролює всі свої вчинки

– Моральний стан у неї – як і завжди – дуже бойовий, але при тому я хочу особливо зазначити, що всі її реакції в сенсі ментальному – вона абсолютно адекватна, контролює свої думки, контролює всі свої вчинки, ну а фізичний стан, як я вже сказав, бажає кращого.

– Чи вона просила щось передати на словах?

Вона сподівається виступити 9 березня в суді, сказати останнє слово, якщо, звичайно, зможе володіти голосом і говорити

– Посил її був такий: вона сподівається, що всі ті, від кого залежить її звільнення, вживатимуть всіх зусиль, щоб це було реалізовано, вона сподівається виступити 9 березня в суді, сказати останнє слово, якщо, звичайно, зможе володіти голосом і говорити. На це вона дуже сподівається і сконцентрує всі вольові зусилля, щоб це сталося.

Якщо, як вона заявила, найближчим часом не буде названа дата оголошення вироку, тобто мова йде буквально про один-два дні, в такому випадку вона продовжить сухе голодування.

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

– Але взагалі, якщо вона виступить із завершальним словом, і суддя призначить дату (не далі, скажімо, двох-трьох днів), то вона припинить голодування?

Якщо вона (я так зрозумів із розмови з нею) виголосить останнє слово і буквально за день-два буде оголошений вирок, можливо, тоді вона буде приймати рідину

– Якщо вона (я так зрозумів із розмови з нею) виголосить останнє слово і буквально за день-два буде оголошений вирок, то є можливість (хоча це швидше мої припущення), можливо, тоді вона буде приймати рідину, хоча я і у цьому сумніваюсь. Оскільки ми з колегою протягом півтори години намагались відмовляти її, наводячи всілякі аргументи, і передусім те, що вона ВЖЕ перемогла, і має зберегти своє життя, але ці аргументи, як, зрештою, і низка інших, виявились такими, що не мають сенсу. Вона твердо стоїть на своєму, «буду голодувати, буду продовжувати сухе голодування, доки мене взагалі не повернуть в Україну». При цьому вона сказала, що звільнення має відбуватися на її умовах. Тобто мова не йде про якісь обміни або ще про щось – торги, спекуляції тощо. Її повинні просто звільнити і повернути в Україну.

Мітинг на підтримку Надії Савченко у центрі Києва. 6 березня 2016 року
Мітинг на підтримку Надії Савченко у центрі Києва. 6 березня 2016 року

– Тобто юридично це може бути тільки помилування?

– Мені невідомо, яка це буде форма – помилування чи виправдання. Логічно було б припустити, що її повинні виправдати, тому що того, в чому її звинувачують, вона не скоювала. Це абсолютно очевидно всім, в тому числі, й прокурорам, і суддям. Але оскільки процес політичний, заангажований, практично ні у кого не залишається сумнівів у тому, що її засудять.

Чи Ви розповідали Надії про ситуацію з пікетами та мітингами на її підтримку?

– Звичайно. Ми найдетальнішим чином поінформували її про всі події, які відбуваються довкола її справи і в Україні, і в Європі, і в Російській Федерації, у тому числі, вона частково володіла вже цією інформацією, є ж телевізор у камері, але із тих повідомлень, які надають російські ЗМІ, телевізійні канали – я сам це бачив, як це все було представлено, що ось розгромили посольство в Києві, розбили три автівки, і що все це нібито через Савченко. А такої об’єктивної інформації, що було в дійсності – російські ЗМІ, звичайно, не надають. Ось ми поінформували її про те, як все було насправді.


– Як вона відреагувала на мітинги? Чи для неї це є підтримкою?

– Звичайно, це підтримка для неї, але людина, яка проводить сухе голодування, вона не може висловлювати якісь такі емоції відверті. Зрозуміло, що їй це було приємно.

Над матеріалом працювали Антон Наумлюк, Людмила Ваннек


На цю ж тему:

Карикатура Олексія Кустовського
Карикатура Олексія Кустовського

07.03.2016
Було б соромно, якби я не підписав листа щодо Савченко – екс-посол Чехії в Росії

«Відкритий лист до парламентарів – останній важіль впливу» – авторка тексту петиції далі

07.03.2016
Рахунок іде на дні та години: Савченко продовжує сухе голодування

В інтернеті збирають підписи під листом до європейських лідерів із закликом «вжити рішучих дій заради її негайного і безумовного звільнення» Надії Савченко далі

07.03.2016
Навряд чи Савченко зможе бути етапована на суд 9 березня – Фейгін

«Що найсумніше, до суду потрапити до неї неможливо: адвокатів не допускають до підзахисних у вихідні, а в понеділок і вівторок державне свято – 8 березня» далі

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG