Доступність посилання

ТОП новини

«Діамантовим прокурорам» не повернули і не зменшили кількамільйонні застави


Гроші знайдені під час спецоперації у першого заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. 5 липня 2015 року
Гроші знайдені під час спецоперації у першого заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. 5 липня 2015 року

Прокурор говорить, що одному з підсудних потрібно вносити велику грошову заставу по другому провадженню

Перше засідання справи «діамантових прокурорів» по суті завершилося розглядом двох клопотань і кількох скарг. Захист говорить, що це не останні клопотання – їм досі не зрозуміло, у чому саме звинувачують підсудних.

Справу «діамантових прокурорів» Володимира Шапакіна і Олексія Корнійця почали розглядати по суті, але перше засідання завершилося після кількох скарг і двох клопотань з боку захисту. Адвокати намагалися зменшити суму застави для одного підозрюваного і повернути всю суму застави іншому. Суд відмовив по обох клопотаннях.

Павло Насадчук
Павло Насадчук

Як говорить захисник Володимира Шапакіна Павло Насадчук, вони продовжать подавати клопотання щодо, за його словами, порушень з боку прокуратури. Він також заявив, що ані гроші, які демонструвалися під час обшуків, ані діаманти до цього кримінального провадження не стосуються.

«Ми не затягуємо справу, як деякі говорять, а хочемо пришвидшити її розгляд. Коли почнуть читати обвинувальний акт, ви почуєте дуже багато цікавого», – анонсує адвокат.

Як повідомив Радіо Свобода один із прокурорів по справі «діамантових прокурорів» Олександр Проскурніков, під час обшуку дійсно були вилучені не лише хабар, а й також ті матеріальні цінності, які мали сприяти санкції суду про запобіжний захід. Зокрема такими цінностями є й діаманти, зауважив прокурор.

Заставу для екс-прокурорів не зменшили

Судове засідання 21 березня обмежилося лише розглядами клопотань захисту. Адвокати просили повернути 6,4 мільйона гривень застави підсудному Володимиру Шапакіну і зменшити заставу для підсудного Олександра Корнійця – із 3,2 мільйона гривень до 111 тисяч.

Як ідеться у клопотанні адвоката Корнійця, володарка застави Людмила Іванчик вимагає повернути їй гроші. Олександр Корнієць говорить, що його екс-адвокат не чекала, що слідство буде тривати так довго.

«Вона бачила матеріали кримінального провадження, бачила, що там немає жодного доказу, тому внесла цю заставу. Досудове слідство мало бути закінчене за два місяці, але його затягнули на 7 місяців. Тому вона обґрунтовано вимагає повернення цих грошей», – наголосив Корнієць. По ньому також відкрито друге кримінальне провадження за вимагання, яке він називає помстою.

Прокурор Яніс Сімонов, який веде справу «діамантових прокурорів», не бачить підстав для зменшення суми застави чи скасування запобіжного заходу.

«Друге кримінальне провадження по Корнійцю стосується вимагання ним від одного з київських підприємців неправомірної вигоди, так звана «сміттєва справа». Печерський суд обрав екс-прокурору запобіжний захід у вигляді доволі великої застави, але той поки що його не заплатив. Ми вже зверталися до суду, щоб взяти його під стражу, але нам відмовили», – наголосив прокурор. Наразі по другому кримінальному провадженню розглядаються скарги з боку обвинувачення.

Прокурори Яніс Сімонов та Олександр Проскурніков
Прокурори Яніс Сімонов та Олександр Проскурніков

Замість клопотань на цьому засіданні мали б оголосити обвинувальні акти – прокурор

Державне обвинувачення планувало використати засідання суду іншим чином.

«Сьогодні ми планували оголосити обвинувальні акти і визначити порядок дослідження доказів по цьому провадженню. Ми не думали, що буде стільки клопотань захисту», – зазначив прокурор.

Суд погодився із аргументами обвинувачення про відсутність підстав для повернення застави чи зменшення її суми. Зокрема, за словами прокурорів, долю застави треба вирішувати вже після винесення судового вироку.

Також суд взяв до уваги кілька скарг з боку захисту, які адвокати просять врахувати під час ухвалення рішення. Зокрема про незаконний обшук і затримання, а також повернення деяких речей, вилучених під час обшуку. За словами одного з захисників Корнійця, деякі з речей належать не підсудному, а членам його родини, отже, їх треба повернути.

Наступне судове засідання у справі «діамантових прокурорів» заплановане на 23 березня. Захисники обіцяють подавати клопотання з роз’яснення обвинувачень проти підозрюваних.

5 липня 2015 року у заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна провели обшук.

Коштовності, знайдені під час спецоперації у першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, 5 липня 2015 року
Коштовності, знайдені під час спецоперації у першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, 5 липня 2015 року

За повідомленням Генпрокуратури, Корнійця та Шапакіна затримали під час отримання хабара на суму в понад 3 мільйони гривень. Крім того, під час обшуків у них виявлено близько 400 тисяч доларів готівкою, автомат Калашникова та холодну зброю, багато ювелірних виробів і 39 пакетів із діамантами.

Їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі).

  • Зображення 16x9

    Михайло Штекель

    Журналіст. Працюю в медіа-сфері з перервами із 2003 року. В 2013 році спробував переїхати з рідної Одеси до Києва, писав про Революцію гідності, анексію Криму і знімав війну на Донбасі. У 2017-му повернувся до Одеси – міста непростого, але вкрай цікавого. Навчався на філософському факультеті, тому маю слабкість до довгих текстів. На Радіо Свобода працюю з 2014 року. Пишу, фотографую, знімаю, спілкуюсь із людьми.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG