Доступність посилання

30 Травень 2017, Київ 02:19

«Серйозна країна» Панама боротиметься з фінансовими злочинами – президент


У Mossack Fonseca назвали «кримінальним злочином» оприлюднення офшорних схем з відмивання грошей політиками і бізнесменами з різних країн світу

На масивний витік інформації про політиків, зірок і бізнесменів, що приховували свої статки від податкових органах у десятках країн світу, відреагували і безпосередні учасники скандалу – панамська компанія Mossack Fonseca та президент країни. Панамська юридична фірма повідомила про кібератаку на її офіс, а президент країни заявив, що скандал навколо прихованих грошей – це не тільки панамська проблема, а й проблема багатьох інших країн.

У телевізійному зверненні до народу президент Панами Хуан Карлос Варела заявив, що його країна вживатиме заходів для посилення прозорості фінансових операцій і співпрацюватиме у цьому з іншими державами. Він також наголосив, що Панама допомагатиме у переслідуванні злочинців та у вирішенні, за його словами «глобальної проблеми.

Ми підтверджуємо наші зобов’язання, які Панама взяла на себе як серйозна країна, яка поважає міжнародне законодавство та співпрацю з міжнародним співтовариством у пошуках вирішення глобальної проблеми

«Я хочу, щоб було зрозуміло, що Панама продовжуватиме співпрацю з іншими державами, як ми і робили досі в правових питаннях, в тому числі, щодо обміну інформацією, для того, щоб переслідувати злочинців, що скоїли злочин, згідно з нашим кримінальним кодексом, для того, щоб виконати наші міжнародні зобов’язання. Ми підтверджуємо наші зобов’язання, які Панама взяла на себе як серйозна країна, яка поважає міжнародне законодавство та співпрацю з міжнародним співтовариством у пошуках вирішення глобальної проблеми», – заявив президент Панами.

Внаслідок масованого витоку документів юридичної компанії Mossack Fonseca Панама піддалася критиці Організації з економічної співпраці та розвитку через барк фінансової прозорості.

Тим часом у самій фірмі Mossack Fonseca назвали «кримінальним злочином» оприлюднення офшорних схем з відмивання грошей політиками і бізнесменами з різних країн світу. За словами співзасновника компанії Рамона Фонсекі, конфіденційність є фундаментальним правом людини, яке все більше і більше розмивається в сучасному світі.

Кожна людина має право на недоторканність приватного життя, якби він був королем або жебраком

«Кожна людина має право на недоторканність приватного життя, якби він був королем або жебраком», – сказав він агентству Франс Прес.

Після того, як днями в журналісти повідомили про те, що до них потрапили 11 з половиною мільйонів документів Mossack Fonseca про офшорні компанії в Панамі, через які від податків ухилялися порядку 128 нинішніх і колишніх високопоставлених політиків і інших представники світової еліти в різних сферах діяльності, політичні скандали вибухнули по всьому світу. Документи потрапили в руки фахівців з Міжнародного консорціуму журналістів, що займаються розслідуваннями, а також німецької газети Sueddeutsche Zeitung і ще понад 100 новинних організацій.

У зв’язку зі скандалом у відставку подав прем'єр-міністр Ісландії. В Австрії покинув свій пост глава іпотечного банку землі Форарльберг. У Чилі звільнений глава місцевого підрозділу міжнародної організації Transparency International.

  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG