ІК
Білоруські журналісти кажуть, що спокійно ставляться до публікації сайтом «Миротворець» персональних даних журналістів, що мали «акредитацію» в угрупованнях сепаратистів «ДНР» і «ЛНР», коли їздили працювати на Донбас, де тривають бойові дії між українськими військовими і підтримуваними Кремлем бойовиками.
Журналіст білоруського порталу Tut.by Павло Добровольський (на момент відрядження на Донбас він був журналістом порталу «Ежедневник») не вважає, що публікація цих даних може йому якось загрожувати.
З публікацією даних журналістів сталася помилкаПавло Добровольський
«Сайт «Миротворець» – це приватна ініціатива, впливу він не має. Звичайно, його даними користувалися свого часу і СБУ, і МВС, якщо там публікувалися дані сепаратистів або тих, хто їх підтримує. Багато було випадків, коли таких людей затримували українські прикордонники. Сама функція сайту хороша – вони шукають тих людей, які фотографувалися зі зброєю і думали, що про це ніхто не знатиме. Але з публікацією даних журналістів сталася помилка», – каже журналіст.
Добровольський стверджує: без «акредитації» в угрупованнях бойовиків «ДНР» або «ЛНР» працювати неможливо: «Я можу стверджувати це з особистого досвіду. Буквально коли приїжджаєш на вокзал (в підконтрольний бойовикам Донецьк – ред.), до тебе підходять люди з автоматами і вони вже готові тебе заарештувати. А ти кажеш: я ж тільки приїхав, я зараз повинен їхати в «прес-службу» «міністерства інформації» за «акредитацією». Знаєте, там дуже багато патрулів, до тебе можуть підійти 10-15 разів на день, і якщо у тебе не буде «акредитації», ти просто не будеш працювати. Тебе в кращому випадку посадять на автобус і простежать, щоб ти поїхав звідти», – пояснює він.
Неправильно так робити: це – журналісти, вони роблять свою роботу, і без «акредитації» вона б була неможлива. Робити висновок через факт «акредитації», що вони нібито підтримують сепаратистів, – це неправильноПавло Добровольський
Добровольський каже, що, можливо, якісь представники ЗМІ дійсно нелегально приїжджали на Донбас через Росію, але він і його колеги-білоруси мали прес-карту АТО, приїжджали на територію підконтрольну сепаратистам з українського боку, і СБУ все це знала. «Від мене там (в публікації «Миротворця» – ред.) тільки прізвище, ім'я та місце роботи. А у інших журналістів публікували також і телефони, і скриньки поштові – це, звичайно, неприємніше, якби було більше приватних даних опубліковано. Але все одно неправильно так робити: це – журналісти, вони роблять свою роботу, і без «акредитації» вона б була неможлива. Робити висновок через факт «акредитації», що вони нібито підтримують сепаратистів, – це неправильно. Можливо, ці люди (з сайту «Миротворець») просто погано розбираються в ситуації», – каже журналіст.
Загрози для себе не бачуСергій Гриць
Фотокореспондент Associated Press Сергій Гриць в розмові з Радіо Свобода сказав, що його взагалі не хвилює публікація даних на «Миротворці»: «Я ніяк до цього не ставлюся і ніякої загрози для себе не бачу. Чесно кажучи, мені все одно», – зазначив він.
Оригінал матеріалу – на сайті Білоруської редакції Радіо Свобода
На цю ж тему:
11.05.2016
Комітет захисту журналістів засудив публікацію даних журналістів із «акредитацією ДНР»
У комітеті також засудили той факт, що депутат українського парламенту підтримав цю публікацію. далі
11.05.2016
Геращенко вважає публікацію особистих даних журналістів «правом хакерів»
«10 хвилин пояснювала американському АВС, що український уряд і члени парламенту не причетні до цього зливу» – заступник міністра інформації далі
11.05.2016
Багато хто зі списку «Миротворця» вже персони нон ґрата у Донецьку й Луганську – журналіст (рос.)
В інтернеті оприлюднили список акредитованих угрупованням «ДНР» співробітників медіа – як осіб, які «співпрацюють з бойовиками терористичної організації» далі
«Хто тепер із іноземних журналістів ризикне поїхати в зону бойових дій?» далі