Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 12:49

Другий термін Порошенка: що замість «Жити по-новому»?


Петро Порошенко під час церемонії складання присяги президента у Верховній Раді України, 7 червня 2014 року

Президент Петро Порошенко піде на другий президентський термін, заявляє очільник парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігор Гринів. Експерти по-різному оцінюють шанси чинного глави держави на переобрання, але єдині в думці, що чинному главі держави доведеться повністю змінити передвиборну риторику. Адже гасло «Жити по-новому» вдруге не спрацює. При цьому оглядачі не виключають, що питання президентських виборів може актуалізуватися дочасно.

​«Президент прекрасно розуміє, що для того, щоб стати президентом на другий термін, треба домогтися екстраординарних результатів. Скоротився кредит довіри до влади, стало більше претензій до влади, частіше піднімають питання про відповідальність влади – і це вже інші вимоги, ніж ті, які були до Ющенка», – заявив Ігор Гринів в інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда».

Свого часу, Ігор Гринів був одним із очільників перевиборного штабу кандидата у президенти Петра Порошенка. Саме його називають автором основного гасла виборчої кампанії Петра Порошенка «Жити по-новому».

Команда президента діє на випередження?

Коментуючи заяви лідера фракції «Блоку Петра Порошенка», політолог Андрій Єрмолаєв зазначає, що президентська команда починає готуватися до президентських виборів. Адже в складних політичних умовах, коли парламентська більшість залишається слабкою, не можна виключати дочасних виборів – ані парламентських, ані президентських.

​«Питання в іншому: йдеться про повноцінний другий термін чи про спробу упередити спробу дочасної президентської кампанії. Я не виключаю, що в умовах осінньої хвилі політичної кризи і фактичної підготовки до дочасної парламентської кампанії, президент Порошенко буде вимушений готуватися до дочасних президентських виборів», – каже він.

Порошенко перестав бути як фігурою компромісу еліт, так і соціального консенсусу. І жодні гасла йому не допоможуть
Андрій Єрмолаєв

На думку Андрія Єрмолаєва, шанси Петра Порошенка вдруге стати президентом близькі до нуля – хоч би як він змінював передвиборні гасла та стратегію.

«В 2014 році Порошенко переміг як колективний феномен: широкого компромісу еліт, у тому числі й опозиційних, та як певний фантом суспільних очікувань, який вдало відтіняли радикальніші лідери. Зараз Порошенко перестав бути як фігурою компромісу еліт, так і соціального консенсусу. І жодні гасла йому не допоможуть», – зазначає експерт.

Виборці чекають результатів першої каденції

У свою чергу, експерт з питань інформаційної безпеки Лідія Смола вважає, що Петро Порошенко має реальні шанси на переобрання. Але для цього йому однозначно доведеться змінити передвиборні гасла і по-іншому розставити акценти. Адже, за її словами, «можливо, ми й стали жити по-новому, але не по тому новому, про яке свого часу говорив кандидат у президенти Петро Порошенко».

Якщо якихось переконливих дій та результатів до кінця першого терміну повноважень він не продемонструє, то шанси його – попри чудову англійську та ораторські вміння – вкрай малі
Лідія Смола

Утім, для перемоги треба довести свою ефективність на посаді президента, зокрема, продемонструвати успіхи у боротьбі з корупцією, в процесі євроінтеграції чи мирного врегулювання на Донбасі. І якщо питання війни і миру залежить у значній мірі від супротивника, то успіхи у розв’язанні внутрішніх проблем громадська думка здебільшого пов’язує із главою держави.

«Звісно, президентським політтехнологам треба шукати нові гасла. Проте, якщо якихось переконливих дій та результатів до кінця першого терміну повноважень він не продемонструє, то шанси його – попри чудову англійську та ораторські вміння – вкрай малі»,– припускає Лідія Смола.

Другі вибори Порошенка = другі вибори Кучми?

Натомість російський політичний експерт Павло Мезерін, який від 2014 року постійно проживає в Україні, вважає шанси чинного українського президента на переобрання дуже високими. На його думку, друга перемога Петра Порошенка технологічно може нагадувати переобрання Леоніда Кучми в 1999-му році. Тільки, на відміну від Кучми, Порошенко поборюватиме у другому турі не комуніста, а висуванця «Опозиційного блоку».

«Представника «Опозиційного блоку виведуть у другий тур шляхом складної політичної гри. Але за умов відсутності голосів Криму і більшої частини Донбасу він гарантовано програє. Зараз Петро Порошенко веде дуже складну багатоходову політичну гру», – зазначає експерт.

Зроблять максимум для того, щоби гасла його першої кампанії підзабули, бо вони працюватимуть радше проти Порошенка
Павло Мезерін

Очевидно, що старі гасла не спрацюють, але підібрати – не буде проблемою для президентських політтехнологів. На думку Павла Мезеріна, перед виборами «зроблять максимум для того, щоби гасла його першої кампанії підзабули, бо вони працюватимуть радше проти Порошенка».

Чергові президентські вибори в Україні мають відбутися навесні 2019 року.

На цю ж тему:

03.05.2016
Переобрання Порошенка в руках Гройсмана – експерти

Попередники чинного президента втрачали популярність такими ж темпами, хоч і мали при цьому кращі умови, наголошують експерти далі

  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG