Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 17:53

З перемогою Трампа присутність США у світі скоротиться і це місце займе Росія – американський експерт


Дональд Трамп

Всередині Республіканської партії США іде практично «громадянська війна» між істеблішментом та консервативним крилом виборців, пишуть американські видання. Якщо президентом Сполучених Штатів стане Дональд Трамп, це матиме негативні наслідки як для України, так і для всього світу. Таку думку висловив «Голосу Америки» американський політолог Джеймс Кірчік. Якщо всередині США можливому главі Білого дому Трампу доведеться рахуватися із Конгресом і Сенатом, то у зовнішній політиці президент має значні повноваження. Зрештою, у виграші виявляться держави-вигнанці, а головне – Росія.

«Дональд Трамп – це не нормальний президентський кандидат від республіканців. Він видав на поверхню чимало досі невідомих явищ, які відбуваються у партії. Він показав, що значна частина виборців-республіканців насправді не цікавляться і їх не хвилюють такі політичні позиції, як вільний ринок, міжнародна політика та інше. Я думаю, що він це проявив, і досі незрозуміло, чи знадобиться нам нова Республіканська партія після цих виборів. Ми побачили на прикладі конгресмена Адама Кінсінґера (представник Республіканської партії, який заявив, що не голосуватиме за Трампа – ред.), що Трамп дуже ускладнив роботу республіканців і чимало з них просто не можуть його підтримати», – каже Джеймс Кірчік.

На його думку, шансів на перемогу у республіканців на виборах президента 8 листопада немає.

«Очевидно, вони програють ці вибори, і вони занепокоєні – чи програють вони Сенат і Палату представників, чи не зашкодить Трамп, чи не призведе підтримка Трампа до втрати ними місць у законодавчому органі. Дуже можливо, що в Республіканській партії таки станеться розкол і ми побачимо нову республіканську партію. Цього ми давно не бачили у цій країні», – переконаний експерт.

Джеймс Кірчік також вважає очевидним, що для України є вигідною перемога Гілларі Клінтон, особливо після заяв Трампа щодо НАТО і Криму.

«Клінтон відіграла важливу роль у політиці «перезавантаження» (з Росією – ред.) і її можна критикувати за це і за незрозумілі непрозорі оборудки, які фундація родини Клінтонів мала з російськими олігархами, але при тому Клінтон була держсекретарем США протягом 4 років і вона на власному досвіді могла зрозуміти вагу своїх помилок. Путін покладає на неї відповідальність за протести 2011 року в Росії і він чітко заявляв, що вона закликала росіян до протестів проти нього. Думаю, її позиція щодо Росії стала жорсткішою. І давайте не забувати, що Біл Клінтон, її чоловік, грав ключову роль у посиленні НАТО у 90-х роках. Натомість Трамп має значний послужний список заяв щодо Росії. Зовсім нещодавно він заявив, що США не стало би захищати членів НАТО. Він чітко заявляв, що готовий розглядати питання визнання анексії Криму. Хочу додати, що анексію Криму визнають лише країни-вигнанці. З української точки зору, абсолютно зрозуміло, хто краще обстоюватиме інтереси України», – каже Кірчік.

Якщо допустити перемогу Дональда Трапа на виборах президента США, то це призведе до скорочення присутності США у світі, переконаний експерт.

«Президент США володіє значною владою в царині міжнародної політики. У царині внутрішньої політики (ухвалення законів тощо) – він працює з Конгресом, законодавцями. Інші гілки влади можуть заважати йому у значній мірі. Але у закордонній політиці президент має дуже значний вплив. Тож, якщо Трамп стане президентом, якщо це буде реальністю, ми побачимо скорочення присутності США у світі. Вже раніше робив чимало дуже небезпечних заяв з приводу зобов’язань США щодо НАТО. Я думаю, якщо присутність США у світі скоротиться, то це місце займе Росія і особливо це позначиться на Східній Європі», – зауважив Кірчік.

Чи можливе об’єднання американського суспільства, яке нині поляризоване через вибори? З цього приводу Джеймс Кірчік каже, що процес – складний, але Америка вже переживала подібне у різні часи свої історії.

«Країна справді розділена і мені дуже складно пригадати щось подібне. Але водночас важливо пам’ятати, що за час американської історії, а це країна, яка мала громадянську війну і загинули тисячі й тисячі людей, тож загалом не можна сказати, що США не були настільки розділені у минулому. Були і більш розділені. Ми вже побачили це на конвенціях республіканців і демократів цього року. Я побачив, що в Республіканській партії захопило контроль над нею більш екстремістське крило. Натомість демократи прагнуть виступити партією, яка охоплює широкий загал суспільства. Тож, якщо Трампа буде обрано, якщо Клінтон буде обрано – вони не є найпопулярнішими кандидатами, і об’єднати країну буде складно», – зауважив експерт.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG