Доступність посилання

ТОП новини

Ложкін звільнив місце Райніну: чому в Адміністрації президента перестановки?


Президент України Петро Порошенко (праворуч) та Ігор Райнін. Архівне фото

Новим головою Адміністрації президента став Ігор Райнін, дотеперішній голова Харківської державної адміністрації. Натомість, Борис Ложкін залишиться працювати на Банковій уже на іншій посаді. Він очолить Національну інвестиційну раду і залишиться позаштатним радником президента. Думки експертів розділились: це формальна перестановка чи стратегічне посилення влади Петра Порошенка?

​Про ймовірну відставку Бориса Ложкіна з посади глави Адміністрації президента говорили ще напередодні вихідних. Утім, саме на Національній раді реформ у понеділок, 29 серпня, її оголосили офіційно. Відтепер Ложкін очолюватиме Національну інвестиційну раду.

Ложкін підрахував, що на посаді голови адміністрації пропрацював 812 днів. За його словами, тепер хоче зосередитись на стратегічній галузі – інвестиціях. Україна в економічному плані розвивається все ще повільними темпами, говорить Ложкін. Його план – збільшити приріст економіки, щоби він становив 6% упродовж 10 років. Наразі ж є 1,5%, і без залучення інвестицій ситуацію буде складно змінити, вважає він.


Новим головою Адміністрації президента стане Ігор Райнін, який від лютого 2015 року очолював Харківську обласну державну адміністрацію. Президент Петро Порошенко сподівається, що Райнін зможе вже на новій посаді застосувати свій досвід із управління та децентралізації.

«Щодо Ігоря Райніна, то я не тільки вірю в його професійність і відповідальність, знаючи його вже не перший рік, я спираюся на конкретні результати в Харківській області. Це прифронтова область, і це зараз дуже складна область. І зробити результати найефективнішими, найкращими з усіх областей – це великий досвід і результат. Це можна ставити за приклад усім «губернаторам» (керівника ОДА – ред.), – сказав Ложкін.

На брифінгу з нагоди призначення Ігор Райнін заявив, що готовий до роботи і виконає вимоги, які йому висунув президент України.

Це боротьба з корупцією, реформа державної служби, питання детінізації економіки, оборонної реформи і багато ще іншого необхідно зробити, щоб українці відчули ефект реформ
Ігор Райнін

На брифінгу з нагоди призначення Ігор Райнін заявив, що готовий до роботи. І президент уже озвучив найближчі пріоритети.

«Це активізація управлінських процесів і ухвалення рішень щодо впровадження ініційованих президентом реформ, це боротьба з корупцією, це реформа державної служби, це, звичайно, питання детінізації економіки, інвестиційної діяльності, оборонної реформи і багато ще іншого необхідно зробити, щоб українці відчули ефект реформ», – сказав Райнін.

Ложкін блискуче впорався зі своєю роботою – Уколов

Зміна Ложкіна на Райніна не є аж надто важливою, вважає політичний експерт Віктор Уколов. На Банковій залишиться тільки один політик – Петро Порошенко, ким би не був той, хто очолить його адміністрацію, каже він.

Борис Ложкін заходив на цю посаду під певні завдання і після їх виконання – іде.

«Він повинен був змінити Адміністрацію президента, перш за все. І він із цим блискуче впорався, адже не можна порівняти те, що залишилось від адміністрації Януковича з тим, що є зараз. І він причетний до подолання політичної кризи, яка існувала, коли він прийшов», – говорить Уколов.


Окрім цього, Борис Ложкін брав участь у формуванні коаліційної угоди. Також був хорошим комунікатором між різними політичними силами, «гасив» багато конфліктів. Між гілками влади майже не було протистояння, зате була співпраця, каже Уколов. Усі ці речі дозволили президенту зосередитись на питаннях зовнішньої політики і оборони країни замість дрібних внутрішніх непорозумінь, резюмує експерт.

Борис Ложкін
Борис Ложкін

Наступник Ложкіна Ігор Райнін у Києві мало відомий. Проте Харківська область, якою він опікується, за економічно-соціальними показниками посідає в Україні друге місце, говорить Уколов. «Це до певної міри результат його роботи, що свідчить про його організаторські здібності», – додає він.

Райнін є досить самодостатнім менеджером і навряд чи його можна вважати людиною Ложкіна. «Вони до останнього часу на «ви», наскільки я чув», – каже Віктор Уколов. Експерт не очікує радикальних змін у політиці президента, у зв’язку з призначенням нового глави адміністрації.

Ложкін не зміг збагатитись на посаді, тому йде – Небоженко

Ложкін іде з посади тому, що не отримав від роботи в Адміністрації президента такого зиску, на який розраховував, вважає політолог Віктор Небоженко.

Віктор Небоженко
Віктор Небоженко

На початку президентства Петро Порошенко обіцяв набирати собі в команду багатих і успішних бізнесменів. Так, від липня по грудень 2014-го заступником глави Адміністрації президента був мільярдер, власник «Миронівського хлібопродукту» Юрій Косюк. А мультимільйонер Ложкін очолив адміністрацію. Утім, за два роки на цій посаді він так і не зміг використати свою владу для суттєвого збагачення, так трактує Небоженко природу цих кадрових перестановок.

Як бізнесмен він просто втратив інтерес до політики, де не можна зробити чи вкрасти великі гроші
Віктор Небоженко

«І як бізнесмен, я думаю, він просто втратив інтерес до політики, де не можна зробити чи вкрасти великі гроші. Жодних особистих конфліктів у нього немає», – каже Небоженко.

Тепер Петро Порошенко думає над тим, як би перебудувати роботу власної адміністрації, переконаний експерт.

«Він отримав велику владу над Верховною Радою, Кабміном, обласними адміністраціями, армія певним чином підпорядковується президенту. І тепер йому потрібен зовсім новий епіцентр політичної влади – Адміністрація президента».

Хто такий Ігор Райнін?

Попереднє крісло в кар’єрі Ігоря Райніна – посада голови Харківської ОДА. Його призначили в лютому 2015 року на заміну Ігорю Балуті. Тоді Райнін був невідомим широкому загалу. Утім, представниками місцевих еліт він вважається компромісною фігурою – кандидатура Райніна влаштовувала як Арсена Авакова, так і Адміністрацію президента. А Петро Порошенко відгукувався про нього як про сильного управлінця. Тоді Райнін офіційно обіцяв дати відсіч тим, «хто буде проти України».

Оголошуючи нове призначення Райніна на Національній раді реформ, Порошенко наголосив: правильно, що адміністрацію очолить представник сходу України.


Порошенко та Ложкін приїжджали до Харкова незадовго до призначення Райніна головою адміністрації. Офіційний привід – відкриття станції метро 19 серпня. Низка експертів вважають, що це був візит у рамках переговорного процесу про нове призначення. А у п’ятницю, 26 серпня, Ігор Райнін уже приїхав до Адміністрації президента.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG