Доступність посилання

ТОП новини

Академія лідерства, ініційована американським фондом, запрацювала у 5 містах України


©Shutterstock

17 вересня розпочався новий навчальний рік в освітньому закладі унікального формату – Українській академії лідерства. Академія вперше заявила про себе рік тому і тепер розширюється. Окрім Києва, вона відкрила свої двері ще у чотирьох містах – Полтаві, Львові, Миколаєві та Харкові. І якщо перший випуск становив 39 студентів, то тепер це понад 200 хлопців та дівчат з усієї України. Програму фінансує американський підприємницький фонд Western NIS Enterprise Fund, який обіцяє подбати про появу таких академій в усіх областях України.

«Українська академія лідерства дає багато можливостей для саморозвитку. Я дізнаюсь, ким я хочу стати в майбутньому, для чого мені це потрібно, я дізнаюсь про лідерські якості, навчуся працювати в команді», – розповідає студент Академії Тигран Согоян.

Понад 200 хлопців та дівчат закінчили школу цьогоріч, і замість того, щоб негайно вступати до вишів, проведуть рік в Академії лідерства. Тут не видають дипломів. Зате допомагають знайти свій шлях у житті. Вступати до цієї незвичайної освітньої установи їх агітували по школах самі ж недавні випускники Академії.

«Ми сиділи просто на траві і нам розказували настільки цікаві речі, яким нам не розказували жодного разу в школі. Нам розказували англійською мовою, люди з інших країн, було дуже цікаво», – каже студентка Української академії лідерства Наталя Шишковська.

«Соціальний» або «вільний» рік – новий тренд серед молоді у Західній Європі і США. Зробити перерву в традиційному навчанні, щоб присвятити рік волонтерству і саморозвитку. Спілкуватися з видатними людьми, вивчати драму і теорію міжнародних переговорів; спробувати себе у фотографії, опанувати красномовство і роботу в команді, подорожувати країною і світом. Таку можливість цього року отримає 200 хлопців і дівчат з усієї України. Це вже другий набір в Академію лідерства. Яка цього року запрацювала, на додачу до Києва, ще й у Харкові, Львові, Миколаєві, Полтаві. І це лиш початок, обіцяють в американському підприємницькому фонді, що фінансує проект.

«Це другий навчальний рік в Українській академії лідерства, і ми з захопленням очікуємо ті 4 нові академії. Це для нас великий успіх, ми не були певні, чи можемо те зробити, але тепер матимем 5 академій діючих з завтрашнього дня», – каже президент Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон.

«Ця нова Академія лідерства вже довела за перший рік свого існування, яким важливим є її внесок в освіту. Ми бачимо, як українські молоді люди все більше долучаються до міжнародних процесів, стають громадянами глобального світу, і водночас – кращими українцями. Це дуже надихає – бачити їхню енергію й інтелект, який вони зможуть ще більше розвинути, спілкуючись з чудовими викладачами. І мене тішить, що Сполучені Штати мають змогу це підтримати», – ділиться заступник адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у справах Європи та Євразії Томас Меліа.

А батьки, якщо спершу вагалися, то нині – обома руками «за».

«Діти, які випускаються зі шкіл, ще не визначилися у житті. Вони йдуть у якийсь виш, тому що їм так сказали батьки, тому що це династія, тому що треба вступити куди-небудь, аби отримати оцей диплом. А потім як із ним жити – невідомо. І якщо ця Академія дасть поштовх дітям, щоб вони потім змогли себе правильно реалізувати в житті, щоб збулися їхні мрії та бажання – це великий плюс», – каже мама одного зі студентів Наталя Мирна.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG