Доступність посилання

ТОП новини

Мамині прокурори («СХЕМИ» | ВИПУСК №101)


Мамині прокурори

Продажні суди та корумпована правоохоронна система – одна з ключових причин гальмування демократичних перетворень в Україні. Тож генеральний прокурор Юрій Луценко на всю країну заявив про необхідність перевірки на доброчесність українських прокурорів. Ми вирішили посприяти такому очищенню та перевірити, наскільки достовірно декларують своє майно та майно своїх родин працівники Генпрокуратури. Розслідування Катерини Каплюк.

Так що Грановський робив на Кіпрі?

І продовжуючи тему прокурорів та прокуратури. Напочатку вересня справжній скандал спричинило фото, яке опублікувала у Facebook прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган. На ньому зафіксована зустріч генпрокурорів України та Кіпру. На якій, як виявилося, був присутнім народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Грановський. Саме його називають сірим кардиналом, куратором правоохоронної системи і судів від президента Порошенка. І хоча фото було доступне лише кілька хвилин, наш журналіст Михайло Ткач встиг його зберегти. У відповідь Олександр Грановський почав пояснювати, що був серед делегатів тому, що начебто саме він організував зустріч генпрокурорам двох країн. А трохи згодом заступник генпрокурора України Євген Єнін заявив, що, мовляв, нардеп Грановський виконав важливу місію – передав прокурору Кіпру інформацію про офшорні компанії народних депутатів України. «Схеми» вирішили перевірити цю спільну версію ГПУ і Грановського та надіслали запит до Генпрокуратури Республіки Кіпр. Запитали, чи дійсно зустріч Генпрокурора Кіпру Костаса Клевідіса з українською делегацією влаштував Грановський? Та які теми він піднімав на зустрічі? Відповідь не забарилася.

Припортовий преферанс

Державний «Одеський припортовий завод» – український промисловий гігант. Виробництво сотень тисяч тонн мінеральних добрив щороку, територія у 250 гектарів, модернізовані комплекси з виробництва. Попри це, ОПЗ вважається збитковим підприємством. І держава вже довигих 20 років намагається його продати. Причому приватизація завжди зривається в останній момент. Чи не тому що «Одеський припортовий завод» використовують найвищі посадовці як таку собі «дійну корову», а його приватизація їм просто невигідна? Про те, хто наживається на цьому держпідприємстві після Революції Гідності – в сюжеті Олександра Чорновалова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG