Доступність посилання

ТОП новини

«Правий сектор» лякає російських слідчих


Прапор ДУК «Правий Сектор»

У п’ятницю вранці співробітники Слідчого комітету Росії прийшли з обшуком до Ксенії Бабич, прес-секретаря міжнародної некомерційної організації «Правова ініціатива». Ця організація займається правовим захистом в міжнародних інстанціях, в тому числі в Європейському суді з прав людини. Після обшуку Бабич була викликана на допит до Слідчого комітету як свідок у справі української організації «Правий сектор».

​Російські слідчі прийшли до журналістки Ксенії Бабич в п’ятницю о 6-й ранку. Спочатку 30-річна журналістка відмовилася відкрити двері без адвоката. Але після погроз випиляти двері «болгаркою», все ж таки погодилася впустити слідчих. Про це в мережі ФБ повідомив колега Бабич, журналіст Ілля Шепелін.

Ксенія Бабич
Ксенія Бабич

У самої Ксенії слідчі відразу ж відібрали мобільний телефон, а також вилучили комп’ютер та інші електронні носії інформації.

«Погане» знайомство

Як пізніше з’ясувалося, Ксенія Бабич проходить як свідок у справі української організації «Правий сектор», і зокрема – у справі прес-секретаря цієї організації Артема Скоропадського. У Росії йому висунули звинувачення в участі в екстремістській організації. Бабич вчилася з речником «Правого сектору» на факультеті журналістики МДУ.

В інтерв’ю Радіо Свобода Артем Скоропадський назвав ситуацію із Ксенією Бабич абсурдом.

Артем Скоропадський
Артем Скоропадський

«Ми вчилися на одному факультеті, але на різних курсах, тому що вона молодша за мене. Але ми справді знайомі, понад 10 років. Вона абсолютно аполітична людина. Їй, справді, не сильно подобається те, що відбувається в Росії, але ні до «Правого сектора», ні до українського націоналізму, ні до якого б то не було українського політичного життя вона ніякого стосунку не має», – зазначив Скоропадський.

Чому так суворо?

В інтерв’ю Радіо Свобода відразу ж після допиту, який тривав більше ніж три години, Ксенія Бабич сказала, що слідчих цікавила її журналістська діяльність, але в більшій мірі деталі знайомства з Артемом Скоропадським. За словами журналістки, їй не сподобалися методи роботи слідчих, хоча під час допиту вони були цілком ввічливі.

Забрали мою техніку. Можливо, їх цікавить моє особисте листування і ще якісь документи
Ксенія Бабич

«Єдине, що мене дуже бентежить, що забрали мою техніку. Крім того, і допит, і вся організація слідчих заходів була проведена в суворій формі. Якби слідчий просто цікавився Скоропадським, він би запросив мене до Слідчого комітету будь-якими іншими способами. Але цього не було зроблено. Тому у мене побоювання, що, можливо, їх цікавить моє особисте листування і ще якісь документи. Або їм потрібен був доступ до всієї моєї документації, яка зараз у мене є», – заявила журналістка.

Ксенія Бабич є прес-секретарем міжнародної організації «Правова ініціатива». Крім того, вона працювала позаштатним кореспондентом українського телеканалу «112», була редактором в РБК і писала для порталу «Сноб».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG