Доступність посилання

ТОП новини
16 квітня 2021, Київ 22:35

Фейк ЗМІ Росії: в Україні замовчують смерть Мотороли


Ілюстраційне фото

У вівторок російські ЗМІ поширили буцімто лист міністра інформаційної політики України із вказівками про те, як українські ЗМІ мають висвітлювати смерть громадянина Росії, бойовика «ДНР» «Мотороли». У Міністерстві інформаційної політики (МІП) назвали лист фейком. Також оформлення представленого бланку відрізняється від оформлення інших документів, зокрема доступних на сайті міністерства.

Російські видання вийшли із заголовками: «В Україні замовчують смерть «Мотороли», «Українська влада ввела цензуру на висвітлення смерті «Мотороли», «Українська влада рекомендувала ЗМІ не говорити про причетність СБУ і Порошенка до загибелі «Мотороли».

До «новини» прикріпили і начебто сам лист Юрія Стеця голові Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, де пояснюють, як ЗМІ України мають писати про смерть російського бойовика. «Лист» взяли із фейсбучної сторінки українського журналіста Дениса Гороховського.

Пізніше Гороховський видалив цей пост. А на запитання Радіо Свобода про походження «документа» відповів: «Фото побачив у стрічці Facebook «під замком» у одного з «френдів». Тому не репостнув, а скопіював. 100% автентичність документа гарантувати не можу».

При цьому Денис Гороховський відмовся сказати, в кого саме він скопіював світлину.

У самому «документі» зазначено, що причетність «СБУ» або особисто президента України до смерті російського громадянина Арсена Павлова є вигадкою. А також, що: «Міністерством підготовлені рекомендації для українських електронних і друкованих ЗМІ щодо висвітлення теми ліквідації «Мотороли». Головне – взагалі уникати згадок про самий акт ліквідації з тим, щоби він якнайшвидше зник з інформаційного поля. Вакуум відомостей заповнювати супутнім контентом, зосередивши на ньому увагу споживачів інформації».

У Міністерстві інформаційної політики повідомили, що представлений «лист» є фейком. «Звертаємо увагу, що навіть «бланк» МІП і «підпис» Юрія Стеця – несправжні», – йдеться у повідомленні.

Слід додати, що оформлення бланку дещо відрізняється від бланків, доступних на офіційному порталі МІП. Зокрема, зверху відсутній код ЄДРПОУ. А також, у подібних запитах у шапці вказано адресу кореспонденції: вул. М. Грушевського 12/12, а не вул. Петлюри.

Окрім того, відрізняється і формат напису вихідного номера і дати документа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG