Доступність посилання

ТОП новини
26 січня 2020, Київ 04:56

КСУ розпочав розгляд справи щодо закону про виключення кандидатів у депутати із списку


©Shutterstock

Конституційний суд України розпочав розгляд справи про конституційність закону щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку партії у багатомандатному окрузі, так званий закон про «партійну диктатуру».

Як повідомляє прес-служба суду, розгляд відбувається у формі усного слухання.

49 народних депутатів України звернулися до КСУ з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України норми закону про вибори народних депутатів, які передбачають виключення кандидатів у депутати з виборчого списку партії у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі після встановлення результатів виборів.

У лютому Верховна Рада ухвалила цей закон (№3700). Документ передбачає, що перелік та черговість кандидатів у депутати у виборчому списку, визначені партією, не можуть бути змінені після подання документів реєстрації ЦВК до оголошення результатів виборів. Після оголошення результатів виборів кандидати в депутати можуть бути виключені із виборчого списку за рішенням з’їзду партії.

Крім того, передбачається, що дія цього закону поширюється на виборчі списки кандидатів у депутати від політичних партій, які були суб’єктами виборчого процесу на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року.

З критикою законопроекту виступали представники «Реанімаційного пакету реформ». Експерти ініціативи опублікували заяву, в якій закликали парламент відхилити законопроекти №3693 та №3700 як такі, що встановлюють «диктатуру партійних лідерів». Також Комітет виборців України закликав президента України Петра Порошенка ветувати цей закон, проте Порошенко підписав документ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG