Доступність посилання

ТОП новини

КСУ розпочав розгляд справи щодо закону про виключення кандидатів у депутати із списку


©Shutterstock
©Shutterstock

Конституційний суд України розпочав розгляд справи про конституційність закону щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку партії у багатомандатному окрузі, так званий закон про «партійну диктатуру».

Як повідомляє прес-служба суду, розгляд відбувається у формі усного слухання.

49 народних депутатів України звернулися до КСУ з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України норми закону про вибори народних депутатів, які передбачають виключення кандидатів у депутати з виборчого списку партії у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі після встановлення результатів виборів.

У лютому Верховна Рада ухвалила цей закон (№3700). Документ передбачає, що перелік та черговість кандидатів у депутати у виборчому списку, визначені партією, не можуть бути змінені після подання документів реєстрації ЦВК до оголошення результатів виборів. Після оголошення результатів виборів кандидати в депутати можуть бути виключені із виборчого списку за рішенням з’їзду партії.

Крім того, передбачається, що дія цього закону поширюється на виборчі списки кандидатів у депутати від політичних партій, які були суб’єктами виборчого процесу на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року.

З критикою законопроекту виступали представники «Реанімаційного пакету реформ». Експерти ініціативи опублікували заяву, в якій закликали парламент відхилити законопроекти №3693 та №3700 як такі, що встановлюють «диктатуру партійних лідерів». Також Комітет виборців України закликав президента України Петра Порошенка ветувати цей закон, проте Порошенко підписав документ.

XS
SM
MD
LG