Доступність посилання

ТОП новини

Україна може отримати 600 мільйонів євро у січні – єврокомісар Домбровскіс


Валдіс Домбровскіс

Брюссель – Україна може отримати наступний транш макрофінансової допомоги від Європейського союзу в січні 2017 року, якщо найближчим часом дозволить експорт необробленої деревини. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив єврокомісар з питань євро та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс.

Єврокомісар з питань євро та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
Український президент Петро Порошенко пообіцяв скасувати заборону на експорт деревини на саміті Україна-ЄС

За словами єврокомісара, політичне рішення щодо траншу ухвалене. Але Україна забороною на експорт деревини запровадила додаткові торговельні бар’єри і порушила домовленості угоди про вільну торгівлю із Євросоюзом, чим заблокувала виділення траншу. Український президент Петро Порошенко пообіцяв скасувати заборону на експорт деревини під час візиту в Брюссель на саміт Україна-ЄС.

– За результатами саміту Україна-ЄС, Євросоюз виділяє Києву макрофінансову допомогу у розмірі 15 мільйонів. Це, здається, не той результат, на який очікували в Києві?

– Так, але що стосується макрофінансової допомоги Києву, то ми, в принципі, досягли політичної домовленості з приводу наступного траншу – це 600 мільйонів євро. З боку Європейської комісії ми вже можемо починати підготовчі роботи. Але залишилося ще одне питання, яке має вирішуватися з українського боку?

– В чому проблема із цим траншем?

– Це необхідність скасування заборони на експорт деревини. Оскільки одна з умов отримання траншу – зобов’язання України не запроваджувати нові торговельні бар’єри, що протирічать договору про вільну торгівлю, який підписаний між ЄС та Україною.

Є реальна можливість протягом грудня цей законопроект (про скасування заборони експорту деревини) ухвалити. В такому разі виплату траншу ми можемо зробити вже у січні.

– Як ви в цілому оцінюєте економічну ситуацію в Україні?

Україна забезпечила фінансову стабільність. Україна повертається до росту економіки

– Україна забезпечила фінансову стабільність. Україна повертається до росту економіки. Цього року передбачене зростання економіки близько 1-2 відсотки, наступного року 2-3 відсотки.

– Тобто, ви вважаєте, що економічна ситуація в Україні розвивається досить успішно?

– Можна сказати, що зроблена велика робота, і перші позитивні результати ми вже бачимо.

Проводяться великі секторальні реформи для покращення конкурентоздатності економіки України

Але також проводяться великі секторальні реформи для покращення конкурентоздатності економіки України.

– Результати електронного декларування не відбили бажання в Європейського союзу давати гроші Україні?

Відкритість і транспарентність – один із кроків до викорінення корупції

– Саме тому Євросоюз наполягав на тому, що ці електронні декларації мали бути запровадженні. Відкритість і транспарентність – це один із кроків до викорінення корупції. Якщо чиновники і політики бачать, що за їхніми статками є нагляд і контроль, вони змінюють поведінку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG