Доступність посилання

ТОП новини

У Європі спростовують чутки про перенесення «Євробачення-2017» в Москву


Російські та українські ЗМІ у неділю повідомили, що пісенний конкурс «Євробачення» можуть перенести з Києва до Росії. Однак у Європейському мовному союзі, відповідальному за конкурс, таку інформацію спростовують.

«Організатори Євробачення» ведуть переговори про можливе перенесення конкурсу в 2017 році в Росію, про це повідомляє німецьке видання Bild із посиланням на власні джерела», – кажуть на каналі «Россия-24». Основною причиною називають те, що Україна нібито досі не надала фінансових гарантій.

​Із посиланням на Bild про це повідомили «Комсомольская правда», «ТВЦ» та інші.

EBU спростовує таку інформацію

Європейський мовний союз (EBU) – організатор «Євробачення» – інформацію про можливе перенесення музичного конкурсу з Києва в Москву спростував. Таких планів у організаторів немає, про це пише DW.

А у матеріалі видання «Московский комсомолец» наголошують, що якщо конкурс і вирішать проводити в іншій країні, то це буде Німеччина або Великобританія. Як пише «МК», переїзд конкурсу може відбутись лише після спеціального засідання референтної групи, що можливе або після офіційної ноти НТКУ, або якщо виникне критична ситуація.

«Нічого з цього поки немає, і ніякого термінового засідання на даний момент не планується», – каже джерело «МК» у керівництві конкурсу й уточнює: «У разі, якщо це все-таки станеться, то можливі наступні варіанти: Україна передає право на проведення конкурсу країні, яка зайняла все-таки друге, а не третє місце, тобто Австралії. А в цьому випадку, як було заявлено ще в травні 2016 року в Стокгольмі, конкурс буде проведено в одній з країн так званої «Великої п’ятірки», швидше за все – у Великобританії або Німеччині, оскільки в далеку Австралію «Євробачення» не доїде чисто фізично».

В іншому випадку сама референтна група ухвалює рішення про перенесення конкурсу. І знов-таки, за логікою, регламентом та наявними прецедентами новим місцем проведення конкурсу може стати лише одна з країн «Великої п’ятірки».

Інформацію у ЗМІ про можливе перенесення конкурсу прокоментувала член оргкомітету з проведення «Євробачення-2017», співачка Руслана Лижичко. Вона запевнила, що на проведення змагання вже виділено кошти: «Фінансових проблем немає, адже кошти, виділені урядом, а це – 450 мільйонів гривень або 18 мільйонів доларів за курсом на момент виділення, повністю забезпечують всі основні витратні статті. Уже один цей бюджет перевищує бюджет багатьох попередніх конкурсів, зокрема й конкурс у Києві у 2005 році», – написала вона на сторінці у Facebook.

XS
SM
MD
LG