Доступність посилання

ТОП новини

«Видно, як Порошенко ставиться до вільної преси» – журналіст про попередження від юристів президента


Ілюстративне фото. Президент Петро Порошенко під час відкриття телерадіовежі на горі Карачун. Донецька область, 5 грудня 2016 року
Ілюстративне фото. Президент Петро Порошенко під час відкриття телерадіовежі на горі Карачун. Донецька область, 5 грудня 2016 року

Попередження з боку юристів президента України на адресу ЗМІ, які поширюють заяви нардепа Онищенка про буцімто підкуп депутатів Ради в інтересах Порошенка, вказують на те, як президент України ставиться до вільної преси та на його страх перед звинуваченнями, які поширює Онищенко.

Про це у Twitter заявив журналіст Максим Такер, який раніше повідомив, що адвокати президента Петра Порошенка пригрозили позовом британським ЗМІ за поширення заяв депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка про підкуп депутатів Ради в інтересах президента.

«Промовисто за двома пунктами – показує ставлення Порошенка до вільної преси та те, що він нажаханий цими закидами з боку нардепа та інсайдера», – йдеться у твіті.

«Щойно отримав листа від адвокатів Порошенка з погрозою подати позов проти британських ЗМІ, які поширюють заяви Онищенка про те, що він підкуповував народних депутатів. Що Порошенко підкуповував народних депутатів», – твітував Такер.

«Можу сказати, що я не єдиний юрист у Великій Британії, який отримав цей лист», – також написав Такер.

Вперше про попередження Такеру від юристів Порошенка повідомила «Українська правда». Пізніше це видання заявило, що звернувшись за коментарем до британської адвокатської компанії Atkins Thomson отримало застереження щодо публікації звинувачень депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка на адресу президента Петра Порошенка.

УП також наводить подробиці попередження з боку Atkins Thomson:

Компанія у листі підтвердила, що писала такий лист в британську газету The Times щодо намірів Такера опублікувати в ній статтю про звинувачення Онищенка.

Також адвокати заявили, що представляють «Блок Петра Порошенка», його керівництво і український уряд. Вони додали, що отримали завдання вживати всіх заходів, щоб не допускати публікацій з цими звинуваченнями, які вони вважають неправдивими.

У листі також йдеться, що компанія при потребі подаватиме судові позови на будь-яке видання у Європі та світі за будь-яку републікацію цих наклепницьких, на думку адвокатів, звинувачень Онищенка.

«Це дійсно важливо, що Порошенко погрожує позовами журналістам», – твітував Такер у п’ятницю.

«На жаль я не можу опублікувати листа, бо він є приватним та конфіденційним, а значить його оприлюднення може обернутись позовом, який інша сторона може виграти», – також заявив журналіст.

При цьому Такер зазначив, що на нього вийшли російські ЗМІ, яких зацікавила історія. Водночас, за словами Такера, автор запиту до нього перекрутив факти, назвавши погрозу позову за наклеп з боку юристів Порошенка «погрозами життю».

В коментарях до твітів Такера, здається, відзначився і російський бізнесмен Олександр Лєбєдєв, член російського НДО «Рада із зовнішньої оборонної політики», власник британських видань Independent та Evening Standard.

«Ха! Макс, а що думає твій та твого начальника начальник Руперт Мердок?» – запитав Такера користувач @lebedevalex, якого сам Такер індентифікував як російського медіа магната.

Деякі інші користувачі, коментуючи повідомлення Такера про попередження з боку юристів Порошенка, побажали йому бути обережним, інші – стали на бік юристів.

«Напевне хороший у тебе контент», – зазначив інший користувач.

«Дивіться, хто заговорив, проплачені з Росії новинні агенції, щоб ви луснули», – побажав у коментарях інший.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG