Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 08:19

«Чорна бухгалтерія» Партії регіонів. Справа Охендовського (огляд преси)


«Газета по-українськи» коментує вручення підозри голові ЦВК Михайлу Охендовському в незаконному отриманні коштів. Йдеться про 160 тисяч американських доларів хабара, які фігурують в «чорній бухгалтерії» Партії регіонів. Експерт видання політолог Віктор Небоженко переконує, що це не боротьба з корупцією. І до суду справа не дійде. Просто Захід примусово нейтралізує найбільших фальсифікаторів. Почали з Охендовського. Щоб злякався і перестав брати гроші. Перед достроковими парламентськими виборами його навряд чи знімуть. Але тепер він боятиметься брати хабарі, які пропонуватимуть за фальсифікацію результатів голосування, переконаний експерт газети.

Про причини відсутності в Україні справжніх лідерів розмірковують експерти газети «День». Одна з найпоширеніших відповідей – відсутність української державності протягом багатьох століть. А ще – політики, які після проголошення незалежності, замість розбудови держави, зайнялися паразитуванням на країні та задоволенням особистих інтересів. Однак українці довели, що вони здатні до активних протестів. Однак проблема в тому, що найактивніша частина суспільства швидко розчаровується і «перегорає». Вони – патріоти і ходять на Майдан, але потім не ходять на вибори. Тобто вони не спроможні системно та наполегливо будувати державу. Натомість інша частина суспільства, до якої здебільшого належить старше покоління, яке живе минулим і є інертним до еволюції поглядів, навпаки, досить дисципліновано ходить на вибори і, відповідно, формує іншої якості політичну еліту, яка стає українською владою. Докладніше про причини вакууму еліти газета пише у статті «Як виховати державників?».

Якою мовою повинні виконуватися твори в українських оперних театрах? Чи може бути абсолютна правота в цьому питанні? Як пише газета «День», у різних країнах світу цьому питанню вже знайдений консенсус. Колективи, які становлять так звану імперію опери, ставлять постановки тільки мовою оригіналу, а театри, які орієнтуються на місцеву публіку, – своєю державною мовою. «День» пропонує два різних погляди на постановки академічного репертуару України. Заголовок статті – «Опера: якою мовою повинна звучати?».

Із наступного року українські школи переходять на 12-річну освіту – Кабмін схвалив концепцію нової української школи. Газета «Сегодня» розібралася в плюсах і мінусах такого рішення. Серед переваг – старша школа отримає можливість займатися профорієнтацією учнів, які хочуть добитися якихось успіхів на академічній ниві. А ось самі вчителі реформу оцінюють критично, зазначає видання. Вони вважають, що в українських школах не вчать дітей, як потрібно вчитися, вбирати інформацію. А просто вбивають у голову інформацію. І поки вся система навчання не зміниться, буде неважливо, скільки дитина сидітиме за партою, переконують експерти газети.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG