Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко повинен відмовитися від невластивих йому функцій (огляд преси)


Дописувач тижневика «Новое время» стверджує, що на «екваторі» президентського терміну Петро Порошенко так і не визначився, чого хоче: потрапити в підручники історії як успішний лідер країни або увійти в рейтинги Forbes як найдинамічніший олігарх. Автор статті народний депутат Сергій Лещенко вважає, що в умовах парламентсько-президентської республіки Порошенко повинен відмовитися від невластивих йому функцій і делегувати їх парламенту, щоб за допомогою широкого політичного діалогу саме Верховна Рада перетворилася на центр ухвалення політичних рішень. А відмова Порошенка від ідеї балотуватися на другий термін могла б розкрити перед ним нові можливості для реформ. Це відновило б довіру громадян, знизило градус протистояння, переконує дописувач тижневика у статті «Пів на п'яту».

А в публікації «Слідчий №1» в тижневику «Новое время» глава НАБУ Артем Ситник розповідає про те, коли буде результат із найгучніших справ, а також про складнощі роботи з Генпрокуратурою.

Українцям доведеться сплачувати захмарні суми за опалення, причому не лише своїх жител, а й вулиць, стверджує «Дзеркало тижня». Із понад 18 мільярдів кубометрів газу, який іде на опалення, фактично, тепло, вироблене за рахунок 9 мільярдів кубів газу, тобто половина,«губиться» у будинкових щілинах і відкритих кватирках. А ще українським платникам податків доведеться заплатити за одержувачів субсидій, кількість яких зростає від платіжки до платіжки. При цьому немає будь-якої впевненості в тому, що всі ці люди справді потребують матеріальної допомоги. Так, за оцінками ПРООН, лише 13% субсидіантів дійсно можуть вважатися бідними. Але спрощена процедура оформлення субсидій дає можливість зовсім не бідним громадянам отримувати допомогу від держави. А сама сформована система субсидування є потужним антистимулом для енергозбереження, адже штовхає одержувачів до надмірного споживання, а не навпаки. Про те, як можна виправити ситуацію, «Дзеркало тижня» розповідає в статті «Хочуть нагріти».

«Український тиждень» переконує, що сепаратні переговори Надії Савченко в Мінську є важливим аргументом для тих західних партнерів, які вважають, що Київ повинен домовлятися з ватажками бойовиків безпосередньо й «шукати шляхи мирного врегулювання». Прецедент створено: цей діалог вже веде народний депутат, член української делегації в ПАРЄ. Тож не можна виключати й того, що «миротворча діяльність» Надії Савченко знайде певну кількість симпатиків серед пацифістсько-наївних і відверто проросійських сил на Заході. Відтак на порядку денному української влади є необхідність домовитися із самою Надією, доки її діяльність не набула незворотного характеру, наголошує тижневик у матеріалі «Надія уповільненої дії».

«Український тиждень» стверджує, що справа, порушена проти полковника Івана Без’язикова, це – розкручення міфу про «полонених-зрадників» та спроба знайти чергового винуватця в Іловайській трагедії. Заголовок публікації – «Вага звинувачення».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG