Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 03:18

Учасників акції «Безсмертний полк» у Києві намагаються закидати димовими шашками і фарбою


Учасники акції «Безсмертний полк» у Києві, 9 травня 2017 року

Колона учасників акції «Безсмертний полк» вирушила до Алеї слави в Києві. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, колона йде у супроводі поліцейських.

Тим часом із заблокованого раніше поліцією офісу організації «Добровольчий рух ОУН» на вулиці Мазепи в Києві, де йде хода, кидають пакети з фарбою. Крім того, активісти намагаються влучити в учасників ходи «Безсмертний полк» димовими шашками, які знешкоджують працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій України, та іншими предметами, які не долітають до учасників ходи через кордон поліцейських.

Активісти з «Добровольчого руху ОУН» скликали «всіх патріотів» на 9:00 9 травня до станції метро «Арсенальна», щоб, як мовилося в повідомленні організації у Facebook, «зустріти вату по-козацьки».

Як повідомила в трансляції Радіо Свобода речниця організації «Добровольчий рух ОУН» Вікторія Дреєва, в офісі нині перебувають близько десятка осіб. Сама вона намагалася пройти всередину, але співробітники поліції сказали їй, що до офісу пропустять, а вийти їй не вдасться.

У День перемоги над нацизмом у Києві та інших містах України запланована хода під назвою «Безсмертний полк» – акція, яку проводять у Росії щороку у цей день. У Службі безпеки України заявили, що не мають підстав її заборонити, але правоохоронці вживатимуть усіх необхідних заходів, щоб не допустити провокацій.

У Росії «Безсмертний полк» – це, за ідеєю, хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.

Нині організацією акції в Росії займається прокремлівський Загальноросійський народний фронт, після чого почали з’являтися повідомлення, що не всі учасники заходу приходять на нього добровільно. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах, тобто йдеться вже не про вшанування родичів, а про віддання шани будь-яким учасникам тієї війни.

Росія також сприяє організації акції «Безсмертний полк» у деяких країнах колишнього СРСР.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG