Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:51

Поліцейські в більшості випадків були на боці бандитів – Остальцев про події 9 травня у Дніпрі


Сутички у Дніпрі. 9 травня 2017 року

Керівництво поліції міста Дніпра і Дніпропетровської області звільнено, дії поліції під час сутичок, в результаті яких постраждали ветерани АТО, будуть перевіряти. Політологи кажуть, що обіцянка міського голови Дніпра створити регіональний орган правопорядку – це заповнення вакууму державної влади на місцях. Ветерани наголошують: якщо влада й далі буде так ставитися до патріотів – сумні наслідки неминучі.

Дев’ятого травня по всій Україні правоохоронці затримали 89 людей, велика частина з них – активісти націоналістичних організацій. Зокрема в Києві поліція заарештувала понад 20 членів організації «Добровольчий рух ОУН», якою керує Микола Коханівський. Вони говорять про знущання і побиття з боку правоохоронців.


А в Дніпрі під час масових заходів побили ветеранів АТО. Як повідомляють блогери, в цьому винна група спортсменів із Дніпра. Блогери навіть знайшли їхні акаунти в соціальних мережах. Генеральний прокурор Юрій Луценко наголосив, що після сутичок правоохоронці затримали 12 підозрюваних у побитті ветеранів.


Ветерани зазначають, що через подібну поведінку правоохоронців зростає напруженість у суспільстві. Зокрема засновник ресторану Pizza Veterano Леонід Остальцев каже, що через подібні події в суспільстві неминучі конфлікти між ветеранами і працівниками Міністерства внутрішніх справ. На своїй сторінці у фейсбуці він нагадує – в країні вже кілька років триває війна, кількість зброї на руках населення зростає. Сьогодні варто ініціювати зміни в законодавстві стосовно вогнепальної зброї – якщо б ветерани мали легальну зброю, то їх би навіть не спробували побити.

Питання не у «тітушках». Питання у бездіяльності поліції і в тому, що в більшості випадків вони були на боці бандитів
Леонід Остальцев

«Питання не у «тітушках», не у тому, чи були спортсмени з іншого боку. Питання у бездіяльності поліції і в тому, що в більшості випадків вони були на боці бандитів. Це дуже боляче і призведе до певних наслідків. Поки не можу спрогнозувати, до яких саме, але реакція буде», – наголосив він у коментарі Радіо Свобода.

Остальцев зазначив, що чудово розуміє емоції тих, хто прийшов пригадати загиблих чи померлих ветеранів радянської армії, але сьогодні, каже він, на їхніх емоціях спекулює російська влада у війні проти України.

«Три брати моєї бабусі загинули у Другій світовій – один був підводником, другого вбили поблизу Дніпра, а третій загинув поблизу Волгограда, який тоді називався Сталінградом. Сьогодні переламний момент в нашій історії і треба намагатися не допускати конфлікту, але якщо не змогли домовитися, то треба тільки перемагати», – заявив Остальцев.


Активістів побили через відсутність покарань для правоохоронців

Поліція в цілому по країні працювала задовільно, хоча окремі випадки порушень прав людей просто кричущі, вважає правозахисник Михайло Лебедь. Після Майдану не реформували підрозділи спецпризначення, які, зокрема, затримували активістів організації «Добровольчий рух ОУН».

«Тобто це ті самі «беркута», які ненавидять «майданівців» і намагаються під час таких акцій, коли їм дають команду щось робити, якось помститися. І ці історії для українського суспільства коштуватимуть зневірою в нову українську владу і, що ще страшніше, зневірою в державу і її інститути», – наголосив Лебедь в коментарі Радіо Свобода. На його думку, подібна поведінка пов’язана із відсутністю покарань, принаймні відомих для громадськості.

Незадоволеність роботою правоохоронців у Дніпрі дала можливість міському голові Борису Філатову анонсувати створення власної правоохоронної структури, по аналогу міських підрозділів правопорядку в Німеччині.

Якщо ситуація не зміниться, в місті створимо аналог німецького «фрайкора» початку XX сторіччя
Борис Філатов

«Якщо ситуація не зміниться, в місті створимо аналог німецького «фрайкора» початку XX сторіччя. Якщо влада не може захистити людей, то вони мають право зробити це самотужки», – написав він у фейсбуці.

Інститут національної пам’яті і «мовні» закони не працюють проти Росії – експерт

Політолог і засновник «Українського інституту майбутнього» Юрій Романенко вважає подібні заяви логічними в умовах відсутності довіри до вертикалі державної влади. Якщо в регіонах з’являться парамілітарні підрозділи, це буде лише узаконенням того, що існує сьогодні.

«Якщо в країні відсутня центральна влада, яка не спроможна забезпечити нормальну координацію власних силових підрозділів, це раніше чи пізніше закінчиться колапсом цієї влади. Тому що вона втрачає базову функцію держави – забезпечення безпеки», – говорить Романенко. Філатов лише публічно заявив, що держава неспроможна вирішити проблему, а місцеві еліти – готові, каже він.

Близько 40% українців вважає, що місцева влада в Україні не є президентською і її контролюють олігархи чи місцеві чиновники
Юрій Романенко

«Вони розпочинають заповнювати вакуум влади. Близько 40% українців, згідно із нашими опитуваннями, вважає, що місцева влада в Україні не є президентською і її контролюють олігархи чи місцеві чиновники. Ще десь 30% вважають, що влада президента на місцях є слабкою», – зазначив Романенко.

Дніпро. 9 травня 2017 року
Дніпро. 9 травня 2017 року

На рівні державної гуманітарної політики Україна поки не змогла напрацювати таку лінію, яка б нівелювала зусилля Росії в інформаційному полі, зокрема так званий «Безсмертний полк» й інші ініціативи. Цьому не сприяє ані Інститут національної пам’яті, ані так звані «мовні» законопроекти, вважає Романенко.

Протистояння між різними соціальними групами, яке підігрівають зовнішні гравці, а саме Росія
Юрій Романенко

«В результаті починається протистояння між різними соціальними групами, яке підігрівають зовнішні гравці, а саме Росія. Якщо держава не спроможна діяти, то в гру включаються ті, хто може мобілізувати ресурси і впливати на ситуацію», – говорить Романенко.

10 травня в Миколаєві ветерани АТО побилися з «афганцями». Останні кажуть, що причиною стала спроба ветеранів, серед яких були активісти «Свободи» і полку «Азов», потрощити червоні прапори, які були в офісі Миколаївського обласного союзу воїнів-інтернаціоналістів. За словами ветеранів, вони мирно прийшли до «афганців» спитати про причини бійок 9 травня. Сутичку припинила поліція.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Мер Дніпра припиняє фінансування псевдоветеранських організацій після подій 9 травня​

Друга світова і псевдоветерани. «Безсмертний полк» – флешмоб Путіна за гроші бюджету України?​

Аваков звільнив чиновників поліції в Дніпрі через події 9 травня

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG