Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 08:07

Після України Вірменія теж хоче «безвізу» з ЄС


Глава МЗС Вірменії Едвард Налбандян і Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Моґеріні на спільній прес-конференції в Брюсселі, 23 травня 2017 року

Вірменія, яка є учасником програми ЄС «Східне партнерство», планує активізувати діалог з Євросоюзом щодо візової лібералізації. Переговори вірменського міністра закордонних справ Едварда Налбандяна з керівництвом ЄС відбулися у Брюсселі наступного дня після публікації Офіційним журналом ЄС рішення про безвізовий режим між Україною та ЄС. Три з шести учасників «Східного партнерства» вже мають безвізовий режим з Євросоюзом – Молдова, Грузія та Україна, «безвіз» з якою має вже запрацювати 11 червня.

Першого січня 2014 року вступила в дію угода між Євросоюзом та Вірменією про спрощене отримання віз. І ось вже три роки обидві сторони працюють над її втіленням.

Як сказав, перебуваючи з візитом у Брюсселі, міністр закордонних справ Вірменії Едвард Налбандян нині Єреван та Євросоюз хочуть розпочати діалог щодо візової лібералізації, як про це було домовлено під час саміту «Східного партнерства» у Ризі два роки тому.

«Вірменія та ЄС останні три роки активно втілювали Угоду про спрощене отримання віз та Угоду про реадмісію і ми очікуємо на початок діалогу про візову лібералізацію, як було намічено у Ризі», – сказав вірменський міністр у Брюсселі.

Відтак, серед країн програми «Східного партнерства» Молдова отримала безвізовий режим з ЄС у квіті 2014 року, Грузія – наприкінці березня цього року, а з Україною «безвіз» має вже запрацювати 11 червня 2017 року. Вірменія, відтак, хоче бути наступною, адже ще два учасника програми – Білорусь та Азербайджан – наразі активно не виказують такого бажання офіційно.

В середині березня цього року президент Вірменії Серж Сарґсян назвав ЄС важливим партнером його країни. Він також оголосив, що переговори щодо безвізових поїздок громадян Вірменії, які є власниками біометричних паспортів, до Шенгенської зони в ЄС почнуться незабаром.

Як очікується, питання про початок діалогу про візову лібералізацію буде на порядку денному саміту «Східного партнерства» у Брюсселі наприкінці листопада цього року. Варто зауважити, що громадяни країн ЄС їздять без віз до Вірменії вже чотири роки.

Угода про партнерство замість асоціації

В березні в Єревані було парафовано нову Угоду про комплексне та поглиблене партнерство між Вірменією та ЄС.

Вірменія та ЄС мають позитивні відносини вже багато років і працювали над Угодою про асоціацію, але на початку вересня 2013 року перед вільнюським самітом «Східного партнерства» Вірменія відмовилась від Угоди і вибрала Євразійський союз під проводом Росії.

Відтак, нині об’єднана Європа та офіційний Єреван працюють над новою широкою та поглибленою Угодою про партнерство, яка, як зауважив міністр Налбандян, відкриє «нову сторінку» у відносинах Вірменія-ЄС.

Лютий цього року: Вірменія хоче нову Угоду з ЄС, але без асоціації

«Вірменія, чию незалежність, суверенітет та територіальну цілісність ми підтримуємо, є дуже важливим партнером для Європейського союзу. Ми разом обговорили наступні кроки в наших відносинах, на тлі нашої роботи над підписанням нової комплексної та поглибленої Угоди про партнерство, яка вже була парафована раніше цього року, у березні, в Єревані», – сказала Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Моґеріні.

За словами Федеріки Моґеріні, під час візиту вірменського міністра до Брюсселя також обговорено мирне врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі.

«Європейський союз переконаний, що статус кво втримати не вдасться і що конфлікт потребує швидкого політичного врегулювання у відповідності до міжнародних норм, – сказала Моґеріні. – Європейський союз продовжує повністю підтримувати посередницькі зусилля та пропозиції співголів Мінської групи ОБСЄ».

  • 16x9 Image

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters в Києві, на Всесвітній службі Бі-Бі-Сі в Лондоні, кореспондентом телеканалу 1+1 та агенції УНІАН в Брюсселі, а нині - редактор Радіо Свобода в Празі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG