Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 10:39

Як ЗМІ вигадали заголовки про покарання батогом і палицею за російську мову в українських школах


Російські та деякі українські видання вийшли у четвер із заголовками про застосування батога або палиці за розмови російською мовою в українських школах. Начебто бити вчителів та учнів за вживання російської мови запропонував екс-депутат Верховної Ради України Ігор Мірошниченко. ЗМІ використали фрагмент із розмови Мірошниченка і ведучої телеканалу «112 Україна», в якому він таких пропозицій не озвучував. Сам колишній народний депутат дуже обурився такими заголовками у ЗМІ.

Так сайт російського каналу Life повідомив: «Екс-депутат Ради запропонував бити школярів і вчителів палицями за російську мову». Сайт «ПолитРоссия» вийшов із заголовком: «В Україні вигадали, як відучити людей від російської мови: бити палицями». Сайт російського «5-го каналу» розповів: «Київський депутат-русофоб запропонував бити дітей за російську мову палицями».

Деякі проросійські видання були ще креативнішими і повідомили: «У Києві озвучили рецепт успішної українізації: росіян потрібно «бити батогом»».

Із схожими маніпулятивними заголовками вийшли і деякі українські видання: на сайті Strana.ua надрукували заголовок: «Свободівець» Мірошниченко запропонував бити кийками вчителів за розмови російською»; сайт «Фраза.юа» повідомив, що «Депутат Мірошниченко пропонує ввести в школах практику тілесних покарань».

ЗМІ використали фрагмент розмови Ігоря Мірошниченка і ведучої каналу «112 Україна» (див. відео нижче), в якому ведуча поцікавилась, що робити у загальноосвітніх українських школах, де на її думку, і вчителі, і учні, і вихователі спілкуються російською мовою.

Ведуча: Знову ж таки до батога повертаємось?

Ігор Мірошниченко: Іноді можна і до батога. Бо якщо в україномовній школі вчителі розмовляють російською, то вони показують поганий приклад дітям. Безперечно. Але, ще раз кажу, в свідомості кожного українця має з’явитися абсолютно, з одного боку, непереборне бажання бути справжнім українцем на 100%, а з іншого боку – усвідомлення того, що для їхніх дітей українська мова є перспективною, важливою і значно зручнішою для того, щоб влаштувати свою дитину у нашій країні.

Народний депутат VII скликання Верховної ради України Ігор Мірошниченко обурився представленими вище заголовками у ЗМІ. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. Він наголосив, що у програмі на каналі «112 Україна» про використання методів «батога і пряника» в досягненні українізації суспільства для образності ним було вжито фразеологізм, за яким стояло пояснення, що батіг – це адмінпокарання, а пряник – заохочення на кшталт того, який українізаторам оголосив у вигляді фінансових заохочень голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський. Мірошниченко також запропонував порівняти сказане ним на телебаченні і тим, що з цього подали потім у ЗМІ.

«Всі москвинські сайти ширять мордором страшну новину про кривавого бандерівця Мірошниченка, який пропонує вчителів, дітей, всіх вряд з «узкім язиком» гамселити батогами, кілками, піддавати тортурам тощо. Яскравість заголовків сайтів брянскіх і псковскіх губєрній залежить від ступеню маразму авторів, а до першоджерела, звісно, нікому і справи немає».

​Інші видання, що також вийшли із маніпулятивними заголовками.

НА ТЕМУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ:

Парубій підписав закон про мовні квоти на телебаченні та щодо «георгіївської стрічки»​

Квоти: 75% української в ефірі та «Діамантова рука» з субтитрами​

Верховна Рада затвердила обов’язкові 75% української мови на телебаченні

Про мовну психотравму і українське ґетто. Українська журналістка заступилася за Олега Скрипку

Київ може показати приклад, як подолати наслідки мовної окупації України​

Не заборона російської, а захист української мови. Низка ЗМІ спотворили зміст проекту ухвали Київради

Financial Times: кількість російськомовних в Україні суттєво зменшилася

Кількість виборців проросійських партій в Україні стрімко зменшується – експерт​

Кореянка вивчила українську. Її дивують російськомовні чиновники України​

Міжнародне угруповання із захисту російськомовних під контролем Кремля

Українська мова і Порошенко. Досвід Фінляндії та Ізраїлю для України​

Українська мова на телебаченні. Парламент зробив перший крок

Закон про мову – шанс для дітей із російськомовних родин знати українську

Війна проти України. Вбивство бібліотеки і українська мова​

Путін розпочав війну проти України із мовної агресії​

Українська мова і захисники «русского мира»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG