Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 04:17

«Велика і добра людино, прощавайте»: соцмережі сумують через смерть Любомира Гузара


Любомир Гузар

На 85-му році життя 31 травня після важкої недуги помер кардинал Української греко-католицької церкви Любомир Гузар. Цю новину соцмережі зустріли з великим сумом.

«Щиро сумую з усіма вірними УГКЦ і всією Україною. Висловлюю глибоку шану цій світлій людині, справжньому подвижнику, – прокоментував сумну звістку президент Петро Порошенко і додав: – Виконуючи його наказ за покликом серця, ми маємо продовжувати боротися за Україну, за мир, за любов».

«Його серце завжди було з Українським народом – і на Майдані, і на війні. До нього дослухались всі – від мала до велика, його поради шукали президенти і патріархи», – зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов.

«Пішла у вічність велика людина, людина надзвичайно мудра і віддана Україні», – написав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Сьогодні ми всі трохи осиротіли», – так відреагувала на звістку про смерть Любомира Гузара видавець Мар’яна Савка.

«Небо плаче і я з ним. Велика і добра людина, прощавайте...» – пише головний редактор онлайн-видання «Історична правда» і викладач Школи журналістики Українського католицького університету Вахтанг Кіпіані.

«Великою людиною», «совістю нації», «духовним лідером» називає Любомира Гузара один із мусульманських духовних лідерів України Саїд Ізмагілов: «Помер той, чиї слова на Майдані «Не бійтеся!» досі відгукуються в наших серцях!».​

«Мене до глибини душі вразило, що незважаючи на проблеми зі здоров'ям, Блаженніший Любомир Гузар приходив на Майдан. Він відчував, що має бути там, разом з народом, підтримував майданівців у важку хвилину своєю молитвою і мудрим словом», – згадує кардинала міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

«В останній весняний вечір нас покидає надзвичайно світла особистість, моральний авторитет, що був живим втіленням совісті нації, велич духу якого відчувалася усією душею», – пише парламентар Ольга Богомолець.

«Людина Сонця, людина Любові, людина Добра» – так характеризує Любомира Гузара журналіст Євген Будерацький. На його думку, смерть кардинала – неоціненна втрата.

«Втішений тим, що Ви з нами були, що Ви нас вели, і надихали нас своєю мудрістю, твердою Вірою і безграничною розсудливістю, якої нам так часто бракує», ­– пише журналіст.

«Його велика душа нарешті вільна, а нам – світла пам'ять і те море мудрості, яке він лишив по собі», – підсумовує журналістка Катерина Гладка.

З сумом зустріли цю звістку і читачі Радіо Свобода. Ось деякі з коментарів, які залишили вони під новиною:

​Вікторія Єфіменко: Вічна пам'ять. Особисто для мене він був одним з тих небагатьох, які утримували довіру до церкви взагалі. Мабуть через те, що був перш за все Людиною з великої літери.

Larisa Yankovskaya: Велика мудрість і правда віри була в цій світлій людині. Царство небесне нехай спочиває з миром. Сум.

Igor Gavrilov: Взірець мудрого пастира. Велика рідкість в наші дні. R.I.P.

Nikita Polshakov: Дуже велика втрата, таких людей мало, ждала на його слова з надією, як води.

Рома Мазяр: Нам буде бракувати його розумних, правдивих та світлих думок...

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG